Kwiatowa biżuteria ślubna

Kwiatowa biżuteria to propozycja dla tych panien młodych, którym nie wystarcza tradycyjna wiązanka.
/ 08.07.2009 09:17

Doświadczony florysta wykona z kwiatów niemal każdą ozdobę, jaką wymarzy sobie młoda para. Najpopularniejsze typy kwiatowych dodatków to:

  • Korsarz – jest to niewielka kwiatowa kompozycja, zwykle udekorowana wstążką, koronką, perełkami, koralikami. Może zdobić nadgarstek panny młodej, być wpięta we włosy lub umocowana przy sukni. Efektowny korsarz to alternatywa dla tradycyjnego bukietu. Warto zamówić u florysty ślubnego wykonanie podobnej ozdoby dla świadkowej. Korsarzami określa się też miniaturowe kompozycje kwiatowe, które umieszcza się w sali weselnej, np. przy nakryciach dla gości.
     
  • Naszyjnik i kolczyki – taką oryginalną biżuterię ze świeżych kwiatów można zamówić u najlepszych florystów ślubnych. Zwykle są to rośliny umocowane na delikatnym druciku. Kwiatowa biżuteria najlepiej pasuje do prostej sukni o nowoczesnym kroju. Jeśli panna młoda decyduje się na floralny naszyjnik, bukiet ślubny powinien być bardzo skromny i utrzymany w zbliżonej tonacji kolorystycznej.
     
  • Kwiat do butonierki – po kilku latach wraca moda na kwiatowe ozdoby dla panów. Butonierka to niewielki otwór w klapie marynarki, w którym umieszcza się świeżą, kwiatową kompozycję. Kwiat do butonierki powinien korespondować z bukietem panny młodej. W ten sposób można też ozdobić marynarkę świadka. Przyjęło się, że ozdoby dla świadków są w zbliżonym stylu i kolorystyce, lecz nieco skromniejsze niż kwiaty młodej pary.
     
  • Przypinka - to inny wariant ozdoby męskiego garnituru. Kompozycję kwiatową przypina się długą szpilką do klapy marynarki. W tym przypadku nie jest ona jednak umieszczana w marynarce.

Zobacz całą galerię

  

Anna Błaszczyńska
www.PocztaKwiatowa.pl