Koordynacja w dniu ślubu i wesela

Do kosza z kwiatami możecie dodatkowo schować np. pudełeczka z biżuterią czy kopertę np. z: biletem do teatru (albo opery), weekendową rezerwacją w SPA, a nawet kopertę z zamówionymi wczasami za granicą czy z zaproszeniem do ekskluzywnej restauracji dla rodziców obu stron, żeby mogli zintegrować się jeszcze bardziej.
Termin koordynacja w dniu ślubu i wesela nie jest znany wszystkim parom młodym. Co on oznacza i dlaczego warto zatrudnić konsultantów ślubnych nawet tylko w tym celu?
/ 02.03.2010 11:14
Do kosza z kwiatami możecie dodatkowo schować np. pudełeczka z biżuterią czy kopertę np. z: biletem do teatru (albo opery), weekendową rezerwacją w SPA, a nawet kopertę z zamówionymi wczasami za granicą czy z zaproszeniem do ekskluzywnej restauracji dla rodziców obu stron, żeby mogli zintegrować się jeszcze bardziej.

Koordynacja w dniu ślubu to osobisty nadzór konsultanta nad przebiegiem całego dnia. Jeśli całe przedsięwzięcie zostało przygotowane z pomocą agencji ślubnej jest to usługa zwieńczająca kilkumiesięczną współpracę z parą młodą. Nowym trendem jest również wynajęcie konsultanta tylko do koordynacji, tak aby mieć gwarancję i pewność, że podczas dnia wesela nic nas nie zaskoczy i wszystko odbędzie się płynnie i sprawnie.Nawet jeśli narzeczeni przygotowywali się do swojego wymarzonego dnia bardzo skrupulatnie, już podczas samego dnia, nie mogą czuwać nad poprawną realizacją wszystkich ustaleń. To jest ich najważniejszy dzień w życiu i warto zrzucić ze swoich barków ten ostatni stres, tak aby w pełni przeżyć i cieszyć się swoim ślubem.

Koordynacja rozpoczyna się od przygotowania scenariusza dnia ślubu. Konsultant wraz z parą planuje, co powinno się wydarzyć o której godzinie z podziałem na role.
Kontaktuje się z wszystkimi osobami pracującymi podczas wesela i potwierdza ustalenia, przypomina instrukcje co do przebiegu dnia, przygotowuje listę kontaktów. Planuje poszczególne punkty programu, przewiduje czas ich trwania itp.

Polecamy: Ślub cywilny w plenerze - dlaczego to takie trudne

W dniu ślubu na koordynację składa się szereg czynności bardziej lub mniej przewidywalnych:
• Bieżąca współpraca z salą weselną, nadzór nad pracą kelnerów i porami serwowania posiłków
• Współpraca i rozliczenia z wszystkimi współpracującymi tego dnia osobami
• Pomoc i asysta pannie młodej – podwożenie, ubieranie, doradzanie
• Reagowanie w awaryjnych sytuacjach, roztrzyganie konfliktów
• Odbiór kwiatów, dekoracji i innych elementów, przewożenie, pomoc w noszeniu prezentów, układanie kwiatów itp.

Koordynator jest zmotoryzowany i w każdej chwili może pojechać do sklepu np. jeśli skończy się alkohol. Może również reagować w sytuacjach awaryjnych i odwieźć gościa w nagłym wypadku do lekarza lub wrócić do kościoła po zapomniany kapelusz. Posiada przy sobie zestaw akcesoriów takich jak biały parasol, podstawowe leki, igła z nitką itp. Pomaga przyszyć urwany tren czy guzik w marynarce.

Zobacz także: Kiedy najlepiej urządzić ślub

Koordynacja to również masa drobnych czynności, których ciężko wymienić.Najważniejszy jej sens to sprawienie, że Para Młoda i jej najbliższa rodzina może cieszyć się ceremonią, zrzucając z barków cały ciężar odpowiedzialności.

Na koordynację można zdecydować się nawet w ostatniej chwili, zazwyczaj każda firma ma przynajmniej kilka terminów w roku, kiedy żadne wesele nie jest zaplanowane i konsultanci mogą podjąć się takiej współpracy. Niektóre firmy oferują możliwość elastycznego dopasowania czasu koordynacji do budżetu Pary Młodej - dzięki temu koordynacja wcale nie musi być kosztowna, a świadomość, że najbliżsi nie są obarczeni podczas wesela czynnościami organizacyjnymi jest przecież bezcenna.

Tak, aby dzień ślubu był tym wymarzonym dniem i pozostawił wyłącznie miłe wspomnienia.

Kinga Nowakowska
Raz w życiu – Konsultanci ślubni

Redakcja poleca

REKLAMA