Ślub i wesele w plenerze

Dowiedz się, o co powinnaś zadbać, by zorganizować ślub i wesele marzeń!
/ 19.02.2014 12:47

Podpowiadamy, jak zadbać o bajkową scenerię, niesamowite wspomnienia oraz komfort gości podczas twojego ślubu. Oto najcenniejsze rady!

Jak zorganizować ślub i wesele w plenerze?

fot. Fotolia

Jak zorganizować ślub i wesele w plenerze?

Ślub na łonie natury o zachodzie słońca to marzenie wielu par. W Polsce jest to trudne do zrealizowania. Przepisy mówią o możliwości zawarcia związku małżeńskiego poza Urzędem Stanu Cywilnego, ale tylko jeżeli zachodzi uzasadniona potrzeba. Aby ubiegać się o przeniesienie ślubu, należy napisać podanie z uzasadnieniem i wskazaniem adresu miejsca. Z tego powodu wiele par rezygnuje z takiego pomysłu.

Są jednak obiekty, które poza przygotowaniem wesel zajmują się również planowaniem ceremonii ślubnej w nietypowych miejscach. Miejsce musi być dopasowane do okoliczności, zaaranżowane tak, aby można było powiesić godło Polski oraz przyszykować stół dla urzędnika.

Jak uwiecznić wyjątkowe wspomnienia?

Album i film z uroczystości to najważniejsza pamiątka, dzięki której będziemy mogli podzielić się z innymi. Najbardziej sprawdzonym sposobem wyboru fotografa i kamerzysty jest zobaczenie go w miejscu pracy. Dzięki temu możemy ocenić jego zaangażowanie podczas ceremonii i efekt pracy. Ważne jest, aby przejrzeć wcześniej portfolio fotografa. Dzięki temu można przekonać się, czy styl wykonanych zdjęć oraz ich poziom pasuje do naszych oczekiwań.

Co ustalić z fotografem i kamerzystą?

Niezbędnym punktem jest zorganizowanie spotkania z fotografem i kamerzystą. Najlepiej w miejscu, w którym będzie ceremonia. Podczas takiego meetingu warto zaprezentować listę z pomysłami ujęć. Podczas podpisywania kontraktu z fotografem należy ustalić godziny jego pracy, a także liczbę i formę zdjęć, w jakiej zostaną przekazane.

Kto może pomóc w zorganizowaniu ślubu i wesela?

Większość osób nie posiada doświadczenia w planowaniu tak ważnej imprezy, dlatego w Polsce coraz bardziej popularne staje się korzystanie z pomocy konsultanta ślubnego. To profesjonalista, który nie tylko pomoże w przygotowaniu całego przedsięwzięcia, ale także będzie czuwał nad całą uroczystością. Zatrudniając taką osobę, możemy oczekiwać, że wesele zostanie zaplanowane w całości, z uwzględnieniem wszystkich szczegółów.

Na podstawie informacji prasowej Dworu Korona Karkonoszy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/12.11.2014 15:18
bardzo ciekawy artykuł dużo fajnych wniosków gratulacje
/27.02.2014 22:14
Musi być ładna pogoda.