Jak wybrać salę na wesele - porady

sala weselna fot. Fotolia
Zobacz, o czym należy pomyśleć, decydując się na wybór miejsca na weselne przyjęcie.
sala weselna fot. Fotolia
Sala weselna czyli miejsce, gdzie odbędzie się przyjęcie po ceremonii ślubnej. Na rynku dostępnych jest wiele różnych możliwości, począwszy od kameralnych i niewielkich restauracji, poprzez bardzo eleganckie, po stylizowane na wiejskie dworki, pałace czy zamki. Wybór dworku, restauracji ,czy sali bankietowej to jeden z pierwszych kroków organizacji wesela. Zobacz, jakich zasad należy się trzymać, aby znaleźć odpowiednie miejsce na ślub.

Jak zorganizować wymarzone wesele? 

Wielkość sali a liczba gości

Zanim wybierzesz salę, zastanów się, ilu gości pojawi się na twoim ślubie. Zrób listę osób, a poszukiwania odpowiedniego miejsca ogranicz do takich, które pomieści wszystkich zaproszonych. Oczywiście na 2 lata czy rok przed ślubem nie będziesz znała konkretnej liczby osób, a jedynie wartość przybliżoną. Nie wybieraj sali zbyt dużej, bo z reguły część zaproszonych gości może nie przyjść. Poza tym weź też pod uwagę to, że podczas samej imprezy, nie wszyscy będą tańczyć. Wielka sala i kilkoro ludzi bawiących na środku (bo reszta siedzi przy stole, konsumując obiad, czy prowadząc ożywione rozmowy) nie będzie wyglądała dobrze. Aby nie uzyskać efektu ogromnej i niezapełnionej przestrzeni, wybierz mniejszą salę, która będzie się świetnie prezentowała na video.

Jak ustawić stoły weselne? 

Menu weselne

Z reguły sale i restauracje weselne oferują kilka opcji menu. Wybierając miejsce na przyjęcie, nie zapomnij o zorientowaniu się, jakie dania są oferowane. Jeśli chcesz, aby na twoim weselu pojawiły się dania wegetariańskie, włoskie, chińskie albo innej kuchni, koniecznie poszukaj takiej sali lub dowiedz się, czy istnieje możliwość wynajęcia samej sali, bez menu. W takim przypadku będziesz musiała poszukać firmy cateringowej.

Jak zorganizować wesele bez alkoholu? 

Ślubny savoire - vivre

Wygląd sali

Estetyka miejsca to chyba najistotniejszy element wyboru sali. Często kolor ścian, wygląd stolików, dekoracje krzeseł czy oświetlenie ma najważniejsze znaczenie. Pamiętaj, aby dopytać, czy salę będziesz mogła ozdobić według własnej koncepcji, aby nie okazało się, że nie zrealizujesz swojego pomysłu.

Stres przed ślubem 

Klimatyzacja

Chociaż standardem większości miejsc jest klimatyzacja, to dobrze jest sprawdzić jej stan, aby nie zepsuć wesela sobie i gościom. Zbyt wysoka temperatura może zepsuć humor każdemu, szczególnie kobietom. Żadna przecież nie chciałaby rozmazanego makijażu lub zepsutej fryzury, zniszczonej zbyt wysoką temperaturą. Jeśli organizujesz ślub zimą, sprawdź, czy klimatyzacja jest sprawna, aby twoi goście nie marzli.

Jak wybrać lokal na wesele? 

Nocleg

Jeśli na twój ślub przyjadą goście z różnych miejsc Polski czy świata, nie zapomnij o sprawdzeniu, czy sala weselna oferuje miejsca noclegowe lub, czy obok jest jakiś niewielki hotel. Zarezerwuj pokoje, aby wszyscy mogli odpocząć przed poprawinami i nabrać sił na powrót do domu.

5 trendów ślubnych, które kochamy 

 

Redakcja poleca

REKLAMA