DJ czy tradycyjna orkiestra? Co wybrać na wesele?

DJ zamiast tradycyjnej orkiestry weselnej? Czemu nie! Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając DJ'a na wesele!
DJ czy tradycyjna orkiestra? Co wybrać na wesele? fot. Fotolia

Oprawa muzyczna na weselu większości z nas kojarzy się z orkiestrą, która obok znanych weselnych piosenek we własnym wykonaniu, będzie grała dla nas również tradycyjne weselne utwory. Dj i wodzirej w jednej osobie bardzo mogą ułatwić nam sprawę – szczególnie jeśli niespecjalnie lubimy popularne utwory w wykonaniu innym, niż oryginalne.

Zobacz 30 najmodniejszych hitów disco polo na wesele!

DJ czy orkiestra na wesele? 

Jeśli nie jesteście przekonani, co do zapraszania na własne wesele zespołu muzycznego – nie ulegajcie naciskom rodziców oraz dziadków, według których na wesele nadaje się tylko i wyłącznie orkiestra, zwłaszcza wieloosobowa. Znalezienie naprawdę dobrego DJ'a na wesele, który będzie w stanie dobrze grać, a jednocześnie zabawiać naszych gości i prowadzić weselne zabawy, graniczy z cudem, ale nie jest niemożliwe. Warto wcześniej zajrzeć do miejscowych lokali i przyjrzeć się poszczególnym „grajkom”. Jeśli na jakiejś imprezie, wpadnie nam w oko jakiś spec od muzyki – postarajmy się zamienić z nim kilka słów i zdobyć na niego jakieś „namiary”. W trakcie organizacji ślubu, mogą okazać się bardzo cenne. Popytaj też znajomych i rodzinę.

Stworzyłyśmy listę 90 piosenek na wesele! Wybierz coś dla siebie!

Zalety DJ'a na weselu

DJ zagra dla Was ukochaną piosenkę w oryginalnym wykonaniu, a oprócz tego, jeśli posiada dobrze zaopatrzoną płytotekę, będzie raczył waszych gości największymi hitami i aktualnymi przebojami. Nie musi to oznaczać rezygnacji ze standardowych utworów, granych na weselach – wystarczy tylko napomknąć DJ'owi o kilku utworach, które powinien zagrać obowiązkowo. Można również pokusić się o stworzenie tzw. „czarnej listy” – czyli listy piosenek, których pod żadnym pozorem nie chcecie na swoim weselu usłyszeć z różnych względów.


Jeśli zależy nam na indywidualnym repertuarze, a dysponujecie odpowiednią ilością czasu - spotkajcie się przed weselem z DJ'em i przedyskutujcie wspólnie listę weselnych utworów. Kierujcie się intuicją, dobierajcie utwory zarówno pod kątem gości jak i własnych upodobań. To, że organizujecie wesele, wcale nie oznacza, że musicie całkiem rezygnować z ulubionej rockowej muzyki - w końcu każda muzyka do tańca jest odpowiednia. Ważny jest bowiem klimat i doborowe towarzystwo, a tego z pewnością nie zabraknie.

Zobacz 62 propozycje piosenek na pierwszy taniec

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/8 miesięcy temu
dobry dj to 2500 - 5000 zlotych, dlatego trzeba sie dobrze zastanowic - potrafi zrobic niezapomniiana impreze! fajne informacji znalazlam tutaj - w w w.vivus.pl/moje-finanse/jest-okazja-jest-pozyczka/ile-kosztuje-wesele/
/rok temu
Prawdę mówiąc, dla mnie i tak najważniejsza jest sala. To od niej duzo zależy, chociazby zdjęcia i nagranie, ja swoje wesele robiłam w Venge w Łodzi, bardzo mi się podobał wystrój jedzenie obsłiuga. wszytsko super!
/8 lat temu
Pracuję jako fotograf na weselach, więc w ciągu roku odwiedzam ich conajmniej 10. Dj na weselu nie jest jeszcze tak popularny, jak orkiestra, ale zaczyna się na niego moda. Faktycznie, jest wiele plusów...dla mnie nawet więcej. Dj nie robi przerw po bloku muzycznym skladajacym sie z 3 piosenek. Co za tym idzie, goscie nie chodzą tak często "na jednego" i wesele może trwać do rana :) Możemy posłuchać ulubionej muzyki w orginalnym wykonaniu. Szczerze mówiąc, niespecjalnie lubię słuchać wykonania Jennifer Lopez w wykonaniu starszego pana... :) Zdecydowanie na własnym ślubie wybiorę Dja :)
POKAŻ KOMENTARZE (11)