DJ na weselu fot. Fotolia

DJ na wesele - cena, jak wybrać DJ na wesele

DJ zamiast tradycyjnej orkiestry weselnej? Czemu nie! Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając DJ'a na wesele!
DJ na weselu fot. Fotolia

Oprawa muzyczna na weselu większości z nas kojarzy się z orkiestrą, która obok znanych weselnych piosenek we własnym wykonaniu, będzie grała dla nas również tradycyjne weselne utwory. Dj i wodzirej w jednej osobie bardzo mogą ułatwić nam sprawę – szczególnie jeśli niespecjalnie lubimy popularne utwory w wykonaniu innym, niż oryginalne.

Zobacz 30 najmodniejszych hitów disco polo na wesele!

DJ czy orkiestra na wesele? 

Jeśli nie jesteście przekonani, co do zapraszania na własne wesele zespołu muzycznego – nie ulegajcie naciskom rodziców oraz dziadków, według których na wesele nadaje się tylko i wyłącznie orkiestra, zwłaszcza wieloosobowa. Znalezienie naprawdę dobrego DJ'a na wesele, który będzie w stanie dobrze grać, a jednocześnie zabawiać naszych gości i prowadzić weselne zabawy, graniczy z cudem, ale nie jest niemożliwe. Warto wcześniej zajrzeć do miejscowych lokali i przyjrzeć się poszczególnym „grajkom”. Jeśli na jakiejś imprezie, wpadnie nam w oko jakiś spec od muzyki – postarajmy się zamienić z nim kilka słów i zdobyć na niego jakieś „namiary”. W trakcie organizacji ślubu, mogą okazać się bardzo cenne. Popytaj też znajomych i rodzinę.

Stworzyłyśmy listę 90 piosenek na wesele! Wybierz coś dla siebie!

Zalety DJ'a na weselu

DJ zagra dla Was ukochaną piosenkę w oryginalnym wykonaniu, a oprócz tego, jeśli posiada dobrze zaopatrzoną płytotekę, będzie raczył waszych gości największymi hitami i aktualnymi przebojami. Nie musi to oznaczać rezygnacji ze standardowych utworów, granych na weselach – wystarczy tylko napomknąć DJ'owi o kilku utworach, które powinien zagrać obowiązkowo. Można również pokusić się o stworzenie tzw. „czarnej listy” – czyli listy piosenek, których pod żadnym pozorem nie chcecie na swoim weselu usłyszeć z różnych względów.


Jeśli zależy nam na indywidualnym repertuarze, a dysponujecie odpowiednią ilością czasu - spotkajcie się przed weselem z DJ'em i przedyskutujcie wspólnie listę weselnych utworów. Kierujcie się intuicją, dobierajcie utwory zarówno pod kątem gości jak i własnych upodobań. To, że organizujecie wesele, wcale nie oznacza, że musicie całkiem rezygnować z ulubionej rockowej muzyki - w końcu każda muzyka do tańca jest odpowiednia. Ważny jest bowiem klimat i doborowe towarzystwo, a tego z pewnością nie zabraknie.

Zobacz 62 propozycje piosenek na pierwszy taniec