Czy wiesz jak dobrać dodatki do garnituru ślubnego? fot. Czy.wieszjak.pl

Czy wiesz jak dobrać dodatki do garnituru ślubnego?

Krawat, muszka, spinki czy zegarek powinny współgrać kolorystycznie i materiałowo z resztą stroju Pana Młodego. Właśnie te drobiazgi mogą zepsuć lub wzbogacić wygląd. Podpowiadam jak odpowiednio dobrać do ślubnego garnituru dodatki i akcesoria.
/ 27.09.2010 00:18
Czy wiesz jak dobrać dodatki do garnituru ślubnego? fot. Czy.wieszjak.pl

Krawat – wybieraj zawsze ciemniejszy niż koszula lub ton w ton, najlepiej jedwabny. Im węższe klapy marynarki tym węższy krawat i im szersze tym szerszy. Nie stosuj spinek do krawata – są nie modne i psują wygląd krawata, który sam w sobie jest już ozdobą. Jeżeli jesteś dość masywnej budowy wybierz wzorzysty krawat na grubym węźle. Krawat powinien maksymalnie sięgać sprzączki od paska. Uwaga! Nie zakłada się krawata do smokingu.

Mucha – nie zakładaj jej do garnituru, lecz do fraka lub smokingu. Uwaga! Czarną zakłada się do smokingu, białą do fraka. Zamiast muchy do smokingu możesz założyć fular. Zakładasz wtedy koszulę z kołnierzykiem o łamanych rogach, koniecznie z listwą zakrywającą guziki.

Spinki do mankietów – dobierz je w zależności od szykowności i charakteru garnituru. Dopasuj je kolorystycznie do zegarka i obrączki. Ale nie przesadzaj z ich wytwornością, żeby nie wyglądać jak choinka;)

Zegarek – do fraka lub smokingu znakomicie pasuje zegarek na łańcuszku w stylu angielskiego dżentelmena. W tym dniu możesz pozwolić sobie na elegancki zegarek ze srebrną bransoletą, jednak pamiętaj, żeby pasował kolorystycznie do spinek w mankietach.

Szelki – zakładaj je do fraka lub jeśli masz wystający brzuszek.

Pasek – wybierz miękki skórzany pasek z delikatną klamrą kolorystycznie i fasonem zbliżoną do spinek od mankietów. Kolor i fason paska powinny współgrać z butami. Zasada: gładkie buty to gładka faktura paska. Do smokingu zakłada się standardowo pas hiszpański. Zakłada się go plisami do góry. Możesz wybrać dla kontrastu z czarnym smokingiem pas w kolorze bordo lub srebrnym, jednak zawsze musi być w tym samym kolorze co muszka.

Buty - smoking lub frak wymagają butów lakierowanych i zawsze czarnych! Wybieraj fason prosty, w lekki szpic i prawdziwą skórę. Kolorystyką muszą współgrać z garniturem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)