Małe wesele fot. Adobe Stock

5 pomysłów na małe i ciekawe przyjęcie weselne

Marzy ci się małe i ciekawe przyjęcie weselne? Podpowiadamy 5 oryginalnych pomysłów na kameralne spotkanie w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.
Małgorzata Machnicka / 02.02.2020 11:35
Małe wesele fot. Adobe Stock

Małe przyjęcie weselne to coraz częściej wybierana opcja. Taka forma wesela ma same plusy - po pierwsze, kameralna impreza pozwoli wszystkim dobrze się bawić, po drugie jest mniej kosztowna, a po trzecie daje większe pole do popisu. 

Obecnie coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie mini przyjęcia, na które zapraszają jedynie najbliższą rodzinę i przyjaciół. Najmniejsze z jakim się spotkałyśmy? Na 20 osób. Ślub cywilny w przepięknym małym Urzędzie Stanu Cywilnego na Śląsku, przyjęcie w pięknej sali pałacowej, gdzie wszyscy goście siedzieli przy jednym stole i każdy z każdym mógł swobodnie porozmawiać.

Nie każda młoda para dobrze czuje się, gdy jest w centrum zainteresowania, może i wy jesteście taką parą? Może nie chcecie zapraszać wujów, których nie widzieliście 20 lat, może dla was najważniejsze jest to, że weźmiecie ślub i będziecie ze sobą na zawsze? Obojętnie jaki jest powód, dla którego chcecie zorganizować małe przyjęcie, ważne, że zrobicie to po swojemu i zgodnie ze swoim zdaniem.

1. Uroczy kościółek i wesele pod gołym niebem

Mały drewniany, zabytkowy kościółek, mieszczący zaledwie kilkanaście osób, a potem przyjęcie w pięknym ogrodzie pod gołym niebem. Czy właśnie takie miejsca ceremonii ślubu i przyjęcia weselnego nie są inne niż po prostu niedzielny obiad w restauracji? Ślub w plenerze wygląda pięknie!

Małe wesele w plenerze
Fot. Adobe Stock

2. Przyjecie w formie bufetowej

W Polsce jest wiele nietypowych miejsc, gdzie można zorganizować coś innego niż typowo zasiadane wesele. Przyjęcie może odbyć się w formie bufetowej, a na zewnątrz goście będą mieli zorganizowane miejsce do zabawy i różne atrakcje np. rejs łódką po jeziorze czy gra w lotki.

Wesele jako bufet
fot. Adobe Stock

3. Kameralne przyjęcie w ustronnym domku

Jeśli kochacie np. góry, możecie wynająć dom, w którym zorganizujecie wraz z zaproszonymi gośćmi całe przyjęcie i dekoracje - tak jak zrobiła to znana mi para. Wszyscy zaproszeni goście pomagali w organizacji miejsca zaślubin, jak również w przygotowaniu dekoracji.

Małe wesele w drewnianym domkuFot. Adobe Stock

4. Obiad dla rodziny i impreza klubowa dla przyjaciół

Kiedyś rozmawiałam z parą młodą, która w ogóle nie chciała robić przyjęcia weselnego, mieli zupełnie inny pomysł. Ślub cywilny, na który zaprosili rodziców, chrzestnych i dziadków, potem obiad obowiązkowo z pysznym tortem w pobliskiej restauracji, a późnym wieczorem, a raczej nocą wynajęli swój ulubiony klub, gdzie świętowali wraz ze swoimi znajomymi aż do białego rana.

Małe wesele dla rodzinyFot. Adobe Stock

5. Wakacyjny wyjazd

Jeśli wasz budżet jest większy, możecie zaprosić swoich bliskich za granicę i wziąć ślub np. gdzieś w Hiszpanii czy we Włoszech. To również doskonały pomysł na spędzenie podróży poślubnej

Małe wesele na plażyFot. Adobe Stock

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 24.07.2014. 

Więcej o modnych weselach:
Menu wesele - jak je skomponować?
Winietki ślubne - jak je wybrać?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/11.05.2018 12:58
Ja nigdy nie chciałam hucznego wesela, całe szczęście mój narzeczony też nie chciał, więc zamiast imprezy zorganizowaliśmy skromne, kameralne przyjęcie w naszej ulubionej warszawskiej restauracji - Akademii na Mokotowie. Było bardzo elegancko i rodzinnie, dokładnie tak jak sobie wymarzyliśmy, a do tego nienaganna obsługa i pyszne jedzenie. Było cudownie :)
/14.03.2018 19:50
Zdecydowanie najfajniejszym jak dla mnie miejscem w krakowie jest Filipa 18. wiec moze tam? Sama planuje zorganizować tam urodziny dla syna
/20.10.2017 10:16
U mnie było bardzo tradycyjnie - przyjęcie w Rozdrożu na 100 osób.
POKAŻ KOMENTARZE (9)