3 pary świadków - 3 druhny i 3 drużbów na ślubie. Warto, czy nie?

druhny fot. Fotolia
Nie wystarczy ci jedna świadkowa czy druhna? Niektórzy decydują się na kilka par, najczęściej 3! 3 druhny i 3 drużbów, także na polskim weselu, to wcale nie rzadkość!
druhny fot. Fotolia

Świadek na ślubie odgrywa niezwykle istotną rolę. Oprócz tego, że składa podpis pod aktem zawarcia związku małżeńskiego, powinien też służyć wsparciem i pomocą dla pary młodej. W polskiej tradycji utarło się, że za nowożeńcami kroczy jedna para drużbów. Na Zachodzie najczęściej występują 3, 5, a nawet 7 par. Zobacz, dlaczego warto mieć 3 pary świadków!

3 pary świadków - dlaczego warto postawić na ten model?

Jeśli organizujesz dużą uroczystość, wybór 3 druhen i 3 drużbów będzie świetnym pomysłem z kilku powodów!

1. Prosty kompromis

Wybór świadków to często powód do poważnej sprzeczki między narzeczonymi. Chociaż zgodnie z tradycją to pan młody wybiera sobie drużka, zaś świadkową najczęściej bywa ktoś z otoczenia panny młodej, to jest to jedynie kwestia umowna i podlega dyskusji.

Nieraz zdarzają się przecież sytuacje, kiedy przyszły pan młody chce, aby świadkiem był jego brat, a panna młoda upiera się, że nie weźmie ślubu, jeśli nie będzie towarzyszył jej najlepszy przyjaciel lub brat. Co zrobić w takiej sytuacji?

Aby uniknąć sprzeczki, lepiej zdecydować się na kilka par świadków. Pamiętaj, aby ich liczba była nieparzysta. Wybierzcie pierwszą, główną parę drużbów oraz 2 lub 4 poboczne.

Zastęp druhen na polskim ślubie - czy ten trend się sprawdzi? 

2. Niesamowity efekt

Kilka par świadków to naprawdę spektakularny widok. Pomyśl o wyborze kreacji dla swoich druhen. Zadbaj o to, aby były to sukienki w tym samym kolorze, ale o innym kroju. A teraz wyobraź sobie ten piękny widok. Ty, twój przyszły mąż, pięknie przystrojony kościół i 3 pary świadków. Robi wrażenie? Oczywiście, że tak!

Wyjątkowe sukienki dla świadkowej i druhny - aż 42 propozycje! 

3. Funkcjonalność

Mówi się, że co dwie głowy, to nie jedna. Ze świadkami na ślubie jest tak samo. Więcej druhen, to większa wygoda i wsparcie, które na pewno się wam przyda. Twoje najbliższe przyjaciółki lub siostry pomogą ci w przygotowaniach i będą przy tobie podczas samej uroczystości.

Poczytaj więcej na temat przygotowań do ślubu!
Nietuzinkowy makijaż dla panny młodej i świadkowej! 
Prezent od świadkowej - co wypada wręczyć pannie młodej? Porozmawiaj na naszym forum!
Wierzysz w ślubne przesądy? Zobacz, czy znasz te! 

Redakcja poleca

REKLAMA