Krótkie suknie ślubne młodych polskich projektantek

Młode polskie projektantki wychodzą z cienia i proponują odważne krótkie suknie ślubne. Wzorują się na najlepszych światowych trendach, ale nie brak im oryginalności i indywidualnego pazura. Oto subiektywny wybór dziesięciu najciekawszych krótkich sukni ślubnych.
/ 19.06.2012 06:00

Młode polskie projektantki wychodzą z cienia i proponują odważne krótkie suknie ślubne. Wzorują się na najlepszych światowych trendach, ale nie brak im oryginalności i indywidualnego pazura. Oto subiektywny wybór dziesięciu najciekawszych krótkich sukni ślubnych.

Coraz więcej polskich projektantów stawia na suknie ślubne. Postanowiłam przyjrzeć się ich projektom i wybrać dziesięć modeli, które najbardziej przypadły mi do gustu. Przeglądając ich propozycje zauważyłam dwie prawidłowości: po pierwsze wszyscy wytypowani przez mnie projektanci okazali się kobietami, po drugie większość ich najlepszych projektów dotyczyła krótkich sukien ślubnych. Stąd właśnie to zestawienie.

Wybrałam suknie, które mnie zaskoczyły (nie zawsze jednak zachwyciły, wszak gust jest kwestią względną), które nie kopiowały wzorów z zachodnich pokazów mody, ale interpretowały je po swojemu. Wniosek jest jeden: polska moda nie ma się czego wstydzić!

Zachęcam Was nie tylko do obejrzenia tego rankingu, ale także do zastanowienia się, czy zamiast kupowania sukni w salonie ślubnym nie warto zgłosić się do jednego z atelier młodych projektantek. Będziecie mile zaskoczone: zarówno ceną, jak i obsługą!

Anna Kara

Jej kolekcje to połączenie prostej, klasycznej formy z elementami subtelnej ekstrawagancji. Adresowane są do kobiet przywiązujących wagę do tradycji, ale nie ulegającym stereotypom.

Dorota Zielińska

Podobnie jak starożytni Grecy wierzy, że piękno jest mierzalne i polega na doskonałej strukturze, wynikającej z zachowania proporcji części ciała i jego harmonijnego układu.

Femini

Monika Pietrzak-Szlęk i Katarzyna Wilk-Filipowicz, choć od 10 lat z powodzeniem kreują swoją markę Femini w tym gronie młodych projektantów znalazły się przede wszystkim ze względu na świeżość swoich projektów.

Juda & Pietkiwicz

Pracownia tych dwóch utalentowanych projektantek od 8 lat projektuje suknie dla klientek, poszukujących indywidualnego podejścia i stylu innego niż ten spotykany w masowej produkcji.

Agnieszka Światły

Stawia na detale i niepowtarzalny klimat każdego projektu, dlatego w jej sukienkach chętnie chodzą gwiazdy i osobistości ze świata biznesu.

Sylwia Majdan

Kładzie nacisk na tkaniny najlepszej jakości oraz kroje podkreślające kobiecą sylwetkę. Specjalizuj się w „white craft”, czyli szyciu sukni ślubnych na zamówienie.

Rina Cossack

To marka stworzona przez Justynę Żmijewską z myślą o kobiecie nowoczesnej, dynamicznej, ambitnej i pewnej siebie. W jej sukniach chodzą m.in. Katarzyna Zielińska, Edyta Herbuś i Magdalena Boczarska.

Milita Nikonorov

Seksapil i niepowtarzalność. To dwie cechy wyróżniające kreacje tej projektantki. Jak sama podkreśla, tworzy tylko suknie, w których sama dobrze się czuje.

Maja Kotecka

W modzie ceni prostotę, subtelność formy i kobiecość. Unika niefunkcjonalnych oraz zbyt niekonwencjonalnych rozwiązań.

Ewa Morka

O jej pomysłach decyduje tkanina. To ona wyznacza styl i charakter projektowanych sukni ślubnych.