Oto najbardziej inteligentne znaki zodiaku. Sprawdź, czy się do nich zaliczasz

Inteligentne znaki zodiaku fot. Adobe Stock
Wysoki iloraz inteligencji jest skłonna przypisywać sobie większość osób, ale rzecz jasna nie wszyscy mają rację. Oto znaki zodiaku uważane za najinteligentniejsze. Sprawdź, czy twój się do nich zalicza.
/ 05.05.2020 10:53
Inteligentne znaki zodiaku fot. Adobe Stock

Podczas gdy jedne znaki zodiaku są uważane za wyjątkowo inteligentne - inne trudno podejrzewać o bystrość umysłu. To, czy zaliczasz się do pierwszej czy drugiej grupy ma niemałe znaczenie.

Dzięki temu dowiesz się, czy masz szansę na bogactwo, a także czy rozumiesz otaczającą cię rzeczywistość.

Skorpion (23.10 - 21.11)

Skorpion odznacza się ponadprzeciętną inteligencją, jest bystry i nie daje sobą manipulować. Łatwo nawiązuje kontakty, a przy tym świetnie odnajduje się w przeróżnych sytuacjach. Nie traci zimnej krwi i rozsądku.

Skorpiona nie oszukasz - szybciej on przejrzy cię. Spółka z nim to dobry wybór pod warunkiem, że masz czyste intencje. Skorpion łatwo się uczy, a nabytą wiedzę potrafi wykorzystać w praktyce. Korzysta także z doświadczeń, a że jest spostrzegawczy, umie wyciągać z nich wnioski.

Przykłady znanych Skorpionów: Maria Skłodowska-Curie, Bill Gates, Indira Gandhi.

Wodnik (21.01 - 18.02)

Bystry, inteligentny umysł to także domena Wodnika. Osoby spod tego znaku często odnoszą sukcesy i mają duże szanse na pomnożenie kapitału. W ich przypadku największy kapitał stanowi mózg, dzięki któremu potrafią doskonale analizować informacje.

Wodniki mają wysokie IQ, dzięki czemu w och gronie można znaleźć wiele osób o światłym umyśle: Abraham Lincoln, Karol Darwin, Galileusz, Virginia Voolf.

Baran (21.03 - 20.04)

W codziennych sytuacjach określenie kogoś baranem nie należy do komplementów, jednak wbrew pozorom Barany to znak zodiaku uważany za jeden z inteligentniejszych. Inteligencja Barana przejawia się w łatwości w podejmowaniu decyzji.

Potrafią kalkulować ryzyko i nie boją się stawiać na odważne rozwiązania. Baran ma świetnie rozwiniętą intuicję i potrafi zrobić z niej użytek. 

Oto słynne Barany: Leonardo Da Vinci, Vincent Van Gogh, Kartezjusz.

Bliźnięta (21.05 - 21.06)

Choć uważane za dwulicowe, nie byłyby takie, gdyby nie wysoki iloraz inteligencji. To dzięki niemu potrafią dobrze kalkulować opłacalność swoich posunięć. Ich inteligencja sprawdza się także w biznesie.

Łatwo przyswajają wiedzę, a ponadto uwielbiają dyskutować i umieją bronić własnego zdania. Bliźnięta potrafią robić kilka rzeczy jednocześnie - mają podzielną uwagę i bystry umysł. Chętnie uczą się nowych rzeczy.

Oto znane osoby spod znaku Bliźniąt: Królowa Wiktoria, Jerzy Bralczyk, Jan Miodek.

To też może cię zainteresować:Znaki zodiaku o najgorszych charakterach. Trudno z nimi wytrzymać!Te znaki zodiaku to urodzeni szefowie. Mają predyspozycje do zarządzaniaKtóre znaki zodiaku nie powinny łączyć się w pary?

Redakcja poleca

REKLAMA