Stawiasz przed dziećmi wysokie wymagania, znacznie wyższe niż przed samą sobą.

Jakimi matkami są kobiety spod znaku Koziorożca?

Jesteś osobą niezwykle zasadniczą i ambitną. Kochasz swoje dzieci, ale nie zawsze potrafisz to okazać. Bardzo często trzymasz je od siebie na dystans, nie pozwalasz się poznać, przez co wasza więź jest niezbyt mocna.
/ 15.03.2011 15:26
Stawiasz przed dziećmi wysokie wymagania, znacznie wyższe niż przed samą sobą.

Twoje pociechy unikają konfrontacji z tobą, gdyż boją się kłótni. Często się zdarza, że nie tolerujesz ich zdania, wyśmiewasz je nawet czasami, dlatego one wolą porozmawiać z kimś innym o swoich problemach niż z tobą. Stawiasz przed nimi wysokie wymagania, znacznie wyższe niż przed samą sobą. Gdy dzieci nie potrafią im sprostać, karcisz je albo ze spokoje stwierdzasz: „no tak, nie postarałeś się wystarczająco”. Nie powinnaś być tak surowa dla nich, one cię kochają, ale przez ciebie brakuje im wiary we własne siły. Jako matka powinnaś być dla nich wsparciem, a nie kulą u nogi. 

Zobacz także: Jakie są naprawdę zodiakalne Koziorożce?

Niektóre Koziorożce z kolei sprawdzają się doskonale w roli matki. Są zrównoważone, ambitne, ale przede wszystkim – nastawione na drugiego człowieka. Taka matka jest niemalże doskonała.

Słucha swojego dziecka i wspiera je na każdym kroku. Daje mu poczucie bycia kochanym i potrzebnym. Dba o jego edukację, zainteresowania i kontakty z rówieśnikami. Zachęca do podejmowania samodzielnych decyzji, daje możliwość rozwoju. Nie zmusza do niczego ani też niepotrzebnie nie krytykuje. Lepiej być taką matką…

Zobacz także: Jak kochają Koziorożce?