Andrzejki 2012, wróżby na andrzejki, wróżenie z kart, wróżby z kart, jak postawić karty fot. Fotolia

Wróżby z kart

Kocha, nie kocha, kupić nie kupić, jechać czy pozostać w domu? Musisz podjąć szybką decyzję? Poradź się kart i wywróż swoją przyszłość.
/ 14.11.2012 10:00
Andrzejki 2012, wróżby na andrzejki, wróżenie z kart, wróżby z kart, jak postawić karty fot. Fotolia

Jak wróżyć z kart?
1. Na sercowe rozterki

Chcesz się przekonać, czy adorator, który pojawił się na twoim widnokręgu wart jest fatygi? Albo czy ma sens dalsza walka o twój podupadający związek? Bądź też jesteś samotna i chciałabyś wiedzieć, kiedy to się zmieni? Wybierz z talii kart po cztery asy, króle i damy. Tasuj je dłuższą chwilę zadając sobie w duchu pytanie, na które poszukujesz odpowiedzi. Następnie wybierz z zakrytych kart trzy i ułóż je obok siebie.

Pierwsza karta opisuje twoją obecną sytuację i stan ducha.
Druga wróży najbliższą przyszłość i opisuje mężczyznę, o którego pytasz.
Trzecia jest dopełnieniem odpowiedzi.

Symbole na kartach drukowane są w dwóch kolorach. Czerwony to barwa aktywna, wskazuje na świadome decyzje. Czarny jest kolorem biernym – ukazuje podświadome dążenia.

As kier
Ta karta zapowiada bardzo gorący czas! Wiele się wydarzy w sferze twoich uczuć i… erotyzmu. Spodziewaj się gorących nocy, romantycznych dni, miłosnych westchnień i czułych słów. Jest jednak jedno ale… Wszystko to potrwa raczej krótko, będzie ulotne, przeminie nie pozostawiając po sobie nic, oprócz wspomnień. Gdy karta oznacza mężczyznę, o którego zapytałaś – uważaj! To czarujący i miły… lekkoduch i uwodziciel!

As pik
Jeżeli pojawił się jako pierwszy, jest dobrą wróżbą. Oznacza nadchodzącą romantyczną przygodę, która wydarzy się za sprawą kogoś, kogo wkrótce poznasz. Będzie fascynująco! Ale… jeszcze nie teraz. Musisz cierpliwie zaczekać! Jeśli natomiast as pik pojawił się jako karta opisująca mężczyznę, który cię zainteresował oznacza kogoś ciekawego, lecz – uważaj! – stosuj wobec niego zasadę ograniczonego zaufania.

As karo
To bardzo dobra wróżba! Zapowiada ciekawe przygody, a także wielkie i korzystne zmiany. Gorący romans? Wielka miłość? Ślub? Wszystko jest możliwe! A do tego – co ważne – zmiany te będą miały charakter trwały. A jeśli as karo pojawił się w odpowiedzi o nowo poznanego pana, przepowiada, że jest to ktoś wesoły, pełen ciekawych pomysłów, zainteresowany czymś więcej niż tylko przelotna znajomość.

As trefl
Szykuje się duża i, na dłuższą metę, korzystna odmiana w twoim życiu. To oczywiście może być nowy związek, ale równie dobrze – odświeżenie i zorganizowanie na nowo – dotychczasowego. As trefl może oznaczać rozwiązanie jakiejś nieprzyjemnej sytuacji, wyjście z impasu lub po prostu zgodę po zażartej kłótni. Jeśli wyciągnęłaś go z talii w drugiej kolejności, zapowiada poznanie kogoś przebojowego i zaradnego.


Król kier
Musisz przeczekać zaczynający się właśnie nienajlepszy czas. Przed tobą rozczarowania, być może nawet miłosny zawód lub rezygnacja z uczuciowego związku. Jeżeli karta król kier pojawiła się w twoim rozdaniu jako druga – oznacza mężczyznę zadufanego w sobie, egoistycznie nastawionego do życia, który potraktuje cię jak… swoją kolejną przygodę. Nie smuć się jednak. Przecież po deszczu zawsze wychodzi słońce!

Król karo
Nadchodzi czas letnich burz! Nie w pogodzie, rzecz jasna, lecz w twoim życiu. Ekscytujące, ale nietrwałe romanse przeplatać się będą z zaskakującymi, nie zawsze przyjemnymi sytuacjami. Jednego dnia szał zmysłów, drugiego… rozstanie. Ot, taka „słodko-gorzka” przeplatanka. W odniesieniu do poznanego właśnie pana, król karo oznacza kogoś nietuzinkowego, trudnego do podporządkowania, szczerego.

Król pik
W sprawach sercowych – kompletny zastój. Przed tobą spokojny, nieco nostalgiczny czas. Być może wrócą jakieś sprawy z przeszłości. Kto wie? Może nawet trzeba będzie dawno zamkniętą sprawę od nowa przemyśleć. Mężczyźni, których będziesz teraz poznawać raczej nie są godni uwagi. As pik przewiduje poznanie kogoś słabego psychicznie, humorzastego i chwiejnego emocjonalnie.

Król trefl
To dobra, bezpieczna karta. Symbolizuje odnalezienie właściwej drogi, ukojenie po trudach i wewnętrzny spokój. Jeśli jesteś z kimś związana – będzie wam razem dobrze. Jeżeli kogoś szukasz – poznasz wkrótce interesującego i godnego zaufania pana. Będzie to mężczyzna dojrzały psychicznie, poważny, którego zawód polega na wydawaniu poleceń. Uważaj więc na biznesmenów, wojskowych i… nauczycieli.

Dama trefl
To najlepsza ze wszystkich kart! Obiecuje miłość. Prawdziwą, głęboką, już na zawsze. Jeżeli szukasz swojej drugiej połówki, wkrótce ją znajdziesz. Jeśli masz partnera, wasz związek umocni się i pogłębi. A jeśli przed laty rozstałaś się z kimś wartościowym – kto wie? – może wkrótce do siebie wrócicie! Dama trefl, jako druga karta, oznacza poznanie kogoś dobrego, honorowego, wiernego i opiekuńczego.

Dama kier
Nadchodzi miłość! Namiętna, romantyczna, porywająca. Będzie tak silna i niespodziewana, że może całkowicie przewartościować twoje życie, zmieść z powierzchni ziemi dotychczasowe, zastałe związki. A jeżeli dama kier pojawiła się w twoim rozdaniu jako druga karta? Czeka cię znajomość z mężczyzną tajemniczym, namiętnym i fascynującym, ale… zupełnie nieobliczalnym i trudnym w codziennym pożyciu.

Dama pik
W twoim życiu niewiele będzie się teraz działo. Jeśli pozostajesz w stałym, szczęśliwym związku, bądź spokojna – w najbliższym czasie nie szykują się żadne zmiany. A jeżeli dopiero szukasz miłości… jeszcze nie nadszedł twój czas.Jakiego mężczyznę zwiastuje ta karta? Będzie to ktoś skromny i poukładany. Z pewnością będzie w ciebie wpatrzony i wierny, ale wielkich wzlotów u jego boku nie przeżyjesz.

Dama karo
Przygotuj się na nowe znajomości! To może być zarówno miłość jak i prawdziwa przyjaźń. Jeżeli się zakochasz, to z wzajemnością. Czeka cię związek może bez fajerwerków, za to stabilny, trwały, zbudowany na solidnych podstawach. A jeśli spotkasz przyjaciela – długo pozostaniecie nierozłączni. Poznany mężczyzna okaże się człowiekiem odpowiedzialnym, praktycznym. To idealny partner na całe życie!

2. Szybka decyzja

Zdarza się, że los nieoczekiwanie zmusza cię do podjęcia szybkiej decyzji w bardzo ważnej dla ciebie sprawie. Może ona dotyczyć zarówno miłości, spraw uczuciowych, randki, jak również niespodziewanego wyjazdu, zmiany wakacyjnych planów, czy nawet kwestii finansowych. Nie masz czasu, żeby się nad problemem dłużej zastanowić, „przespać z nim”, ochłonąć. Musisz właściwie decydować tu i teraz. Jeżeli się wahasz i nie masz przekonania do żadnego z alternatywnych rozwiązań, rozrzuć karty – one wskażą ci drogę. Wystarczą do tego tylko cztery asy. Potasuj je i rozłóż zakryte. Zadaj w myślach jeszcze raz swoje pytanie i sięgnij po jedną z kart. Oto twoja wskazówka i odpowiedź!

As karo Działaj! Warto wykorzystać nadarzającą się właśnie okazję, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wygląda ona nieco ryzykownie. Zanim jednak cokolwiek zrobisz, poproś kogoś o radę i pomoc.

As kier Idź na całość! Cokolwiek to jest, czegokolwiek nie dotyczyłyby twoje rozterki, wchodź w to na ślepo. Los z całą pewnością ci sprzyja, sukces masz gwarantowany.

As pik Możesz podjąć ryzyko, ale licz się z tym, że nie wszystko pójdzie po twojej myśli. Efekt twoich działań ostatecznie powinien być pozytywny, ale niezupełnie taki jak sobie zaplanowałaś.  

As trefl Odpuść sobie. To nie jest dobry czas na takie działanie. Angażując się w tę sprawę możesz zostać oszukana, albo ucierpi twoja duma. Może w przyszłości nadejdzie lepszy czas?