Symbole intuicyjne

Symbole intuicyjne
Czy każdy musi sam interpretować swoje symbole intuicyjne? Dlaczego nikt nie stworzył jeszcze słownika takich symboli?
/ 06.07.2009 08:19
Symbole intuicyjne

Jaki jest twój symbol ciąży? Jeden z moich studentów z niezwykłą łatwością potrafił intuicyjnie wyczuć, że kobieta jest w odmiennym stanie. W jego przypadku symbolem ciąży było okno. U ciebie może ono oznaczać coś zupełnie innego. Tak jest z wieloma innymi symbolami – niejednokrotnie mają przeciwstawne znaczenia dla różnych osób. Dla dziewczyny z miasta samotne pływanie łódką po zalanym światłem księżyca jeziorze może oznaczać zagrożenie. Dla kogoś wychowanego na wsi obraz ten może symbolizować spokój i romantyczny nastrój. Co więcej, ten sam symbol może mieć rozmaite znaczenia, w zależności od kontekstu. Kolor czerwony na przykład może w pewnych okolicznościach oznaczać krew i śmierć, a w innych miłość. Z powodu tak dużych różnic nikt jeszcze nie podjął się stworzenia słownika intuicyjnego.

Każdy ma swoją interpretację symboli

Zupełnym nieporozumieniem są opracowania typu – jak interpretować sny lub znaczenie symboli. Aczkolwiek istnieją archetypowe, dość powszechne i niezwykle sugestywne obrazy, to jednak każdy z nas musi wypracować własną interpretację.

Jednym z podstawowych elementów rozwoju intuicji jest tworzenie własnego języka symboli. Z czasem przekonasz się, że nie obrazy lub wrażenia są dla Ciebie najbardziej niezawodnymi symbolami pewnych zjawisk czy rzeczy. Stwierdzisz, być może, że wizerunek słońca nieodmiennie oznacza "tak", gdy natomiast pojawi się wujek Janek, to obraz ten oznacza przebiegłego osobnika i nie wróży nic dobrego.
Rejestruj zatem obrazy, które Ci się jawią, a także zdarzenia i emocje im towarzyszące.

www.tarot.info.pl

www.tarot.sos.pl

Redakcja poleca

REKLAMA