Sny prorocze

Czy sny prorocze istnieją naprawdę? Czy to tylko fartowne zbiegi okoliczności? Poznaj różne opinie na ten temat!

sny proprocze

fot. Fotolia

Sny pojawiają się i znikają, wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z ich wagi. Jednak często sen nie jest tylko pustym obrazem, zdarza się, że pokazuje on to, co może się przydarzyć, choć nie musi. Trudno jednak uwierzyć laikowi, że wśród nas żyją osoby, które przewidują przyszłość. Czy to jednak jest faktycznie możliwe?

Czym są sny prorocze?

Sny prorocze są pewnego rodzaju zapowiedzią zdarzeń z przyszłości. Trudno jednak ustalić prawdziwość takich snów, dopóki dana rzecz, zjawisko faktycznie nie wydarzy się, ale już w świecie rzeczywistym. Stąd też tak trudno jest jasno stwierdzić, czy sny prorocze są faktem, czy wyłącznie iluzją. Według niektórych również zjawisko deja vu (przekonanie, że dana sytuacja wydarzyła się już wcześniej) jest przebłyskiem zapomnianego snu proroczego. 

Większość ludzi nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, że mają sny prorocze. Po pierwsze, dlatego, że sam fakt istnienia takich snów wydaje się być niemożliwym. Po drugie – ogromny procent ludzi najzwyczajniej w świecie nie pamięta swoich snów, gdyż nie przywiązuje do nich większej wagi. Tymczasem wydaje się być wielce prawdopodobnym, że wiele tzw. snów proroczych jest prawdziwych. U ich podłoża leżą jednak nie siły nadprzyrodzone, ale zwykłe, ludzkie przeczucia. W śnie nasz mózg pracuje sam, pozbawiony naszej kontroli projektuje obrazy, które przypadkowo wybiera spośród miliona innych. Może się jednak okazać, że przez przypadek złożone obrazy utworzą całość całkiem logiczną, która stanie się rzeczywistością. 

Zobacz także: Sen u zwierząt

Przykład snu proroczego

Dziecko idzie z ojcem przez ciemny las. Nagle obydwoje słyszą nad sobą dziwny dźwięk. Gdy unoszą głowę okazuje się, że krąży nad nimi dziwna i przerażająca postać. Dziecko krzyczy i mocniej przytula się do swojego ojca. Ten jednak znika. Przerażone dziecko zaczyna panicznie rozglądać się wokół siebie. Widzi jednak tylko ciemne drzewa. Słyszy głos strasznej postaci nad sobą. W pewnej chwili dziecko zamiera. Widzi swojego ojca przy jakiś drzwiach. Ojciec śmieje się i zamyka za sobą drzwi. Dziecko płacze, zostaje samo w ciemnym lesie.

W jakimś czasie po tym śnie ojciec odchodzi od rodziny... Jak zinterpretować taki sen, czy można go uznać za proroczy? Trudno jest jasno stwierdzić, co leżało u podstaw takiego wyobrażenia sennego.

Sny prorocze a sen świadomy

Wielu ludzi twierdzi, że posiada dar przewidywania przyszłości. Dla nich sny prorocze są ze 100% pewnością prawdą. Przekonani o swojej wyjątkowości starają się zapanować nad swoimi wyobrażeniami sennymi za pomocą technik snu świadomego. Sen świadomy pozwala człowiekowi kontrolować widzenia senne, zachować pełną świadomość podczas śnienia. Uczą one także, jak można samemu wprowadzić się w każdej chwili w stan jasnego snu. Umiejętności te wykorzystują medium oraz różni jasnowidze. Jednak nadal zostaje pytaniem, czy ich widzenia są faktem czy tylko zmyślną sztuczką?

Polecamy: Rodzaje snów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (85)
/przedwczoraj
Mialam dwa sny ktore sie sprawdzily pierwszy ze dostal 3 listy z elektrowni na drugi dzien listonosz przyniosl mi jeden wlasnie z elektrowni . Pare dni pozniej zakupilam telefon przez internet i dzien przed przyjsciem tel. przysnilo mi sie ze odbieram telefon od listonosza , na drugi dzien rano telefon mialam w skrzynce.Co oznaczaja takie sny?
/miesiąc temu
Niektórzy mają ten i aby im się sprawdzają bardzo często,Ci którzy tego daru nie mają nigdy nie uwierzą w sny prorocze ani w znaczenie poszczególnego snu, dlatego zdania zawsze będą podzielone. Ja jestem tą osobą której wszystko się wysni i niestety zazwyczaj są to sny zwiastujące śmierć :( sprawdziły mi się już parę razy, dlatego też boje się tych niedobrych snów.
/2 miesiące temu
Sąsiad wsiada do samochodu kolegi aby go podwiesić do pracy a tym czasie przychodzi sen nad ranem o ciemnych wieczornych chmurach burzowych na północy a to może świadczyć o tym że sny białoruskie nie są zjawiskiem naturalnym
POKAŻ KOMENTARZE (82)