Książki

Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek dotyczących snów, sposobów interpretacji pojawiających się w nich obrazów oraz ich wpływu na nasze życiu. Poniżej prezentujemy kilka pozycji, które pozwolą pogłębić wiedzę na ten temat.
/ 23.01.2009 11:24

„Sny. Jak odczytywać wskazówki zawarte w marzeniach sennych” M. Gonzáles-Wippler
wydawca: Wydawnictwo MEDIUM
miejsce i rok wydania: Konstancin Jeziorna 2000
liczba stron: 224
cena: ok. 20 zł

Książka jest nie tylko wykładem z historii psychologii i psychiatrii. Możemy w niej również znaleźć dużo zagadnień dotyczących samego snu: rytmu całodobowego, zaburzeń snu podczas zmiany strefy czasowej oraz fazy REM i NREM. Zawarte są w niej także istotne informacje o marzeniach sennych, sposobie ich analizy przez Freuda, możliwościach decydowania o tym, co nam się przyśni, o symbolice snów oraz znaczeniu, jakie mają dla śniącego kolory, liczby i czas.

„Siła snów” S. Knight
wydawca: Świat Książki
miejsce i rok wydania: Warszawa 2008
liczba stron: 320
cena: ok. 25 zł

Książka zawiera informacje dotyczące przyczyny pojawiania się snów, metod ich zapamiętywania oraz sposobów wykorzystania pojawiających się w nich obrazów. Autorce zależy przede wszystkim na wyjaśnieniu czytelnikowi, jak istotny jest sen w naszym życiu i jak połączyć go z rzeczywistością w jedną całość. Książka jest również bardzo pomocna przy pracy nad marzeniami sennymi. Dzięki niej możemy zapoznać się z metodami wpływającymi na wzbogacanie naszych snów.

„Wielka księga imion i snów” A. Różycka, H. Płoszyńska
wydawca: Publicat
miejsce i rok wydania: Poznań 2007
liczba stron: 988
cena: ok. 40 zł

Książka oprócz bogatej interpretacji imion damskich i męskich zawiera również księgę snów. Zawarte w niej symbole ułożone są alfabetycznie i bardzo szczegółowo opisane. Każde hasło zawiera dodatkowo wyjaśnienie obrazu sennego na podstawie kart Tarota.

„Mała encyklopedia znaków i omenów” D. Adrian
wydawca: KIRKE
miejsce i rok wydania: Warszawa 2000
liczba stron: 204
cena: ok. 22 zł

Jak sama nazwa wskazuje, książka zawiera wykaz symboli sennych i omenów, zarówno tych, z którymi spotykamy się na co dzień, jak i tych mniej znanych. Możemy się z niej również dowiedzieć, jak przywoływać symbole senne. „Mała encyklopedia znaków i omenów” poprowadzi czytelnika przez świat, który dla wielu jest jeszcze tajemnicą.

„Sennik. Wielka księga snów. Symbolika i znaczenie” E. Goldberg
wydawca: REA
rok wydania: 2005
liczna stron: 1070
cena: ok. 35 zł

Autor opracowując książkę oparł się na wiedzy zawartej w ponad osiemdziesięciu książkach pochodzących różnych krajów świata. Dzięki temu mógł stworzyć obszerny opis każdego hasła. Dołączył również podhasła, które w sposób jeszcze bardziej szczegółowy interpretują każdy symbol.