POLECAMY

Sennik

Symbolika owoców w marzeniach sennych

Jak odczytywać znacznie owoców? Co symbolizują we śnie poszczególne ich gatunki? Czy należy zwracać większą uwagę na ich kolor czy raczej na kształt?

Symbolika owoców w marzeniach sennych

Najważniejszy nie jest rodzaj owocu, ale jego barwa i kształt. Najczęściej w marzeniach sennych pojawia się jabłko. Jeśli ma czerwony kolor, jest symbolem miłości, gdy jest natomiast w zielone prążki – oznacza pięknie ukształtowane życie. Jabłko zjadane przez robaki będzie symbolizowało problemy. Natomiast sen o jedzeniu jabłka w towarzystwie osoby płci przeciwnej ma głównie znaczenie erotyczne, choć może także oznaczać odwzajemnioną miłość.

Symbolem głębokich uczuć są jednak nie tylko jabłka, ale prawie wszystkie słodkie owoce – przede wszystkim te w kolorze czerwonym i bordowym. Pełne zmysłowości są również: gruszka, banan i orzech. Obrazują one w marzeniach sennych męskie lub żeńskie organy płciowe. Rzadziej w snach pojawia się owoc pomarańczy, symbolizujący szczęście, albo śliwka, która stanowi we śnie obietnicę powodzenia w sprawach seksu.