Feng Shui w pamiątkach z wakacji

Czy poza miłymi pamiątkami, skarby przywiezione z wakacji mogą wnieść do naszego domu nową energię? Według feng shui, najstarszej chińskiej sztuki planowania przestrzeni, przywożąc przedmioty, zabieramy z nimi również energię, Jak sprawić, żeby pamiątki przyniosły nam szczęście?

Czy poza miłymi pamiątkami skarby przywiezione z wakacji mogą wnieść do naszego domu nową energię? Według feng shui, najstarszej chińskiej sztuki planowania przestrzeni, przywożąc przedmioty, zabieramy z nimi również energię. Jak sprawić, żeby pamiątki przyniosły nam szczęście?

Zanim dowiesz się, które przedmioty warto zabrać ze sobą z wakacyjnych wojaży, pamiętaj o tym aby oczyścić je z negatywnej energii. Zdaniem specjalistów należy zasypać je solą na 5 do 6 godzin, a po upływie czasu wyrzucić zużytą sól do kosza. Możemy także oczyścić je roztworem z soli a następnie umieścić w miejscach, zgodnie z zasadami feng shui. Potrzebny będzie do tego plan bagua, z rozmieszczeniem stref odpowiedzialnych za właściwy przepływ chi.

 

Muszelki i kamyki

Wszystkie przedmioty kojarzące się z żywiołem wody najlepiej umieszczać w strefie bogactwa i kariery. Możesz w nich umieścić bursztyny, rybki, muszle wyłowione w wody i kamienie. W

przyszłości to one będą ci pomagać w pracy i planowaniu dalszej kariery. Wizerunek statku lub jego model zadba o dostatek w twoim życiu. Chociaż woda jest symbolem kojarzonym z życiem nie umieszczaj jej w sypialni. Mogą prowadzić do kłótni i zaburzać spokojny sen.

 

Skały i piasek

Fragmenty skał i inne kamienie najlepiej umieszczać w sferze wiedzy. W ten sposób dadzą solidne oparcie zdobywanym przez nas umiejętnościom. 

Ciężkę przedmioty dobrze ustawić także w tym miejscu, w którym brakuje stabilizacji.

 Z całą pewnością ustabilizują zajmowaną przestrzeń i szczególnie się o nią zatroszczą.

Kwiaty ustawiajmy w strefie poświęconej związkom. Z całą pewnością nie zaszkodzi jej nowa sadzonka grubosza, zwanego popularnie drzewkiem szczęścia. Pamiętajmy jednak, żeby w tym miejscu nie trzymać wody, ponieważ tak jak wspominaliśmy w poprzednim akapicie, będzie zaburzać dobroczynne działanie. 

 

Maski, bębenki i sztylet z Egiptu

Podróżując do miejsc bardzo odległych, często przywozimy ze sobą tamtejsze pamiątki zapominajac, że mogą posiadać zupełnie inną energię. Szczególnie mocno przestrzega się przed 

sprowadzaniem masek o złowieszczym wyrazie, lub zapisanych zaklęć. Znawcy praktykujący starochińską sztukę, przyznają, że nie odważyliby się sprowadzać ich pod własną strzechę. 

Białą broń możemy wykorzystać do "odcięcia" znajdujących się wokół nas złych mocy. 

Rytuał polecany przez praktykujących, polega na położeniu noża w strefie bogactwa i zapaleniu świeczki. Specjaliści feng shui przestrzegają przed dawaniem noży w prezencie, ponieważ w ten sposób możemy obdarzyć jubilata negatywną energią. Jeżeli sami nie chcemy przysporzyć sobie problemów w strefie odpowiedzialnej za udane życie w związku nie ustawiajmy tam roni ani gier. Mają zdolność do powodowania kłótni a nawet rozpadu znajomości.

 

Fotografie z wczasów

Mimo, że zdjęcia z wakacji zazwyczaj kojarzą nam się z przyjemnymi wspomnieniami, niektóre fotografie mogą przysporzyć nam problemów. Szczególy niepokój budzą zdjęcia trzech osób. W przeciwieństwie do naszego porzekadła o tym, że stanie w środku ma swoje plusy - przynajmniej nas nie wytną, w kulturze azjatyckiej ma nieco inne zastosowanie. Tam w centrum znajdować może się jedyne osoba najstarsza. Zdjęcie przedstawiające troje członków jednej rodziny również jest dobrze postrzegane.

Niezwykłą wartość ma rówież to w jakim miejscu stanie ramka. W żadnym wypadku nie może znajdować się na przeciwko drzwi wejściowych ani toalety. Pejzaż z widokiem na morze idealnie sprawdzi się w biurze i strefie odpowiedzialnej za karierę. Zdjęcie zakochanej pary i małych dzieci powinno zagościć w miejscu związków, czyli prawym kącie znajdującym się po przekątnej od wejścia. Zamiast wieszać w sypialni fotografie przedstawiające samotność, zamień je na pozytywne obrazy przedstawiające miejsca, które chciałabyś odwiedzić. To idealne miejsce do spełniania najskrytszych marzeń.

Pamiętaj, Feng Shui nie działa bezpośrednio na podświadomość, jej energia będzie działać nawet wtedy kiedy przestaniesz ją dostrzegać. Działanie to przypomina trochę mieszanie kolorów, nie musisz wierzyć w to, że powstanie inna barwa, bo one samoistnie się zmieszają. Pamiętaj o tym, kiedy przespacerujesz się po deptaku z swojej fotografii z sypialni...

fot. hotelkrynica.eu, swiatkwiatow.pl, iwok.bloog.pl, news.o.pl, 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
takie zasady warto wprowadzić w życie :)