Energia miłości

Czy pamiętasz, jakie emocje wywołała w Tobie historia tragicznej miłości Romeo i Julii? Sztuka Szekspira stanowi prawdziwy hymn miłości – najważniejszemu światłu i mądrości, sensu naszego życia.

Czy pamiętasz, jakie emocje wywołała w Tobie historia tragicznej miłości Romeo i Julii? Sztuka Szekspira stanowi prawdziwy hymn miłości – najważniejszemu światłu i mądrości, sensu naszego życia.

Historia zakochanych pokazała, że miłość nie zna granic, nie uznaje nierówności społecznych. Zanim pojawiła się sztuka Szekspira, naród Izraela, gdzie przez bardzo długi okres nie pozwalano na małżeństwa zawierane między osobami z różnych plemion, postanowił naprawić ten błąd. Pojawiło się święto Miłości, obchodzone po dziś dzień. Kobiety i mężczyźni, pochodzący z różnych środowisk mogli tego dnia iść za głosem serca i stawać na ślubnym kobiercu z wybrankiem swojego serca, niezależnie od tego, do której kategorii społecznej należy. Święto Miłości jednoczyło żydowski naród w najcięższe momenty, kiedy wg znawców Kabały, jedynie słowa miłości potrafiły zapobiec konfliktom między społecznościami.

Energia miłości

Niezależnie od tego, do kogo są skierowane słowa, pełne miłości, czy do ukochanego, dziecka, zwierzaka czy nawet rośliny, mogą one zdziałać cuda. Zgodni co do tego stwierdzenia są zarówno bioenergoterapeuci, jak i psychologowie. Osoba, która słyszy czułe słowa, momentalnie ulega przemianie. Nawet rośliny zaczynają o wiele lepiej rosnąć gdy zwiększymy swoją uwagę w stosunku do nich. Uważa się, że jeśli wypowiedzieć czułe słowa zwykłej wodzie, nabierze ona lecznicze właściwości.

W starożytności ezoterycy uważali, że miłość może wyleczyć duszę i ciało, jest w stanie harmonizować, oczyszczać, stabilizować pracę czakr człowieka. Wszystko, co jest związane z uczuciem miłości, posiada silną, pozytywną energetykę. Romantyczne piosenki o miłości, mimo wprowadzania słuchacza w stan lekkiej melancholii, wpływają pozytywnie na zbilansowanie hormonów w organizmie każdego z nas. Ten sam proces zachodzi podczas lektury miłosnych romansów i oglądania komedii romantycznych.

Niestety nieodwzajemniona miłość pochłania człowiekowi energię. Nieszczęśliwie zakochany „więdnie”, chudnie, starzeje się każdego dnia. Pojawiają się problemy z hormonami, a także związane z brakiem równowagi hormonalnej schorzenia. Jeśli ktoś stracił miłość, zaczyna odczuwać pustkę. Często staje się zły i konfliktowy, styka się z chorobami, które z łatwością „przyplątują się” do niego. Samotność rujnuje zdrowie człowieka. Mimo, iż statystyki pokazują, że to męska część społeczeństwa gorzej znosi samotność, nie oznacza, że kobietom w podobnej sytuacji jest łatwo. Samotność to anomalia. Przecież społeczeństwo jest podzielone na wie połówki, które należy dopasowywać do siebie nawzajem.

Wypowiadając słowa Miłości, stykając się z tym uczuciem, jesteśmy w stanie zaprosić do swojego życia najsilniejszą pozytywną energię we wszechświecie – energię Miłości!

Astrostar.pl - konsultacje jasnowidzów, tarocistów, astrologów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)