Krótkie i wzruszające gratulacje z okazji ślubu: zobacz, jak je napisać i skorzystaj z naszych gotowych pomysłów

gratulacje z okazji ślubu fot. Adobe Stock, olegparylyak
Gratulacje z okazji ślubu zwykle pisze się na kartce dołączonej do prezentu, choć niektórzy podpisują w ten sposób także kopertę z pieniędzmi. Najlepszym pomysłem są krótkie życzenia i coś od serca - personalizacja w takich przypadkach zawsze się sprawdza. Możesz też dołączyć osobiste gratulacje do kartki z gotowymi, nadrukowanymi życzeniami.
/ 30.06.2023 05:57
gratulacje z okazji ślubu fot. Adobe Stock, olegparylyak

Jak napisać piękne gratulacje z okazji ślubu? Nie muszą być wcale długie i wyczerpujące, aby były wzruszające i sprawiły Młodej Parze mnóstwo radości. Wystarczy, że na kartce z życzeniami napiszesz kilka słów od siebie. Podpowiadamy, jak pięknie pogratulować wejścia w nowy etap życia.

Spis treści:

 1. Jak napisać gratulacje z okazji ślubu?
 2. Krótkie gratulacje z okazji ślubu
 3. Mądre życzenia ślubne
 4. Co napisać na kopercie na ślub?

Jak napisać gratulacje z okazji ślubu?

Piękne gratulacje ślubne przede wszystkim powinny być napisane od serca. Nie musisz silić się na skomplikowane rymy czy długie elaboraty - często wystarczy coś zwięzłego, co w stu procentach wyrazi wszystkie ciepłe emocje.

Jeśli to ślub twoich bliskich przyjaciół, możesz pozwolić sobie na coś zabawnego lub nawiązującego do waszej wspólnej historii. Jeśli chcesz złożyć życzenia dalszej rodzinie lub osobom, z którymi nie trzymasz kontaktu na co dzień, postaw na coś uniwersalnego.

Gdzie umieścić gratulacje i życzenia ślubne? Najczęściej pisze się je na kartce dołączonej do koperty, ale niektórzy wybierają niewielki bilecik dołączany do bukietu czy głównego prezentu. Pomysł ten świetnie sprawdza się także w formie życzeń na rocznicę związku czy małżeństwa.

Życzenia z okazji ślubu możesz także złożyć osobiście, podczas wręczania prezentu. Wówczas na kartce wystarczy jedynie się podpisać (jeśli są tam już gotowe życzenia).

krótkie gratulacje z okazji ślubu

fot. Gratulacje z okazji ślubu/Adobe Stock, glogoski

Krótkie życzenia z okazji ślubu

Krótkie gratulacje z okazji ślubu zawierają w sobie "esencję". Nie muszą być enigmatyczne, mogą skrywać w tych kilku słowach naprawdę mnóstwo miłości i ciepła. Zobacz, jak je napisać:

 • Niech Wasza miłość codziennie rozkwita i staje się jeszcze bardziej trwała. Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!
 • Aby każdy kolejny dzień był tak piękny i pełen radości, jak dzisiejszy. Gratulacje z okazji ślubu i wszystkiego, co najlepsze na dalszej, wspólnej drodze.
 • Serdeczne gratulacje, niech to będzie wspaniały czas małżeństwa!
 • W uroczystym Dniu Ślubu zdrowia, szczęścia, wiary i miłości życzy …
 • Niech nad Waszymi głowami zawsze świeci słońce. Gratulacje z okazji ślubu i wszystkiego dobrego na wspólnej drodze!

Mądre gratulacje z okazji ślubu

Jeśli chcesz, aby twoje życzenia i gratulacje były bardziej podniosłe i poważne, a także zawierały życiowe mądrości, postaw na cytaty o miłości i dołącz do nich coś od siebie. Niech te piękne gratulacje na długo zapadną młodym w pamięć i przypominają im o ich miłości także w tych trudnych chwilach:

 • W tej uroczystej chwili, gdy słowo „tak” oznacza zwycięstwo miłości, przyjmijcie więc szczere gratulacje i życzenia szczęścia, zdrowia, radości.
 • Serdeczne gratulacje z okazji ślubu! Życzymy, aby miłość, jaka jest dziś w Was, była taka sama do końca.
 • Niech miłość dodaje Wam siły, by Wasze szczęście nie znało miary. Abyście trudy dnia powszedniego,
 • wspólnie na swoich barkach dźwigali.
 • Ten dzień to szczególna chwila, w której każdy z nas może się przekonać, jak cenna i piękna może być prawdziwa miłość. Serdeczne gratulacje i wszystkiego, co najlepsze na nowej drodze życia.

jak napisać gratulacje z okazji ślubu

fot. Mądre gratulacje z okazji ślubu/Adobe Stock, Africa Studio

Co napisać na kopercie na ślub?

Koperty, w której znajduje się kartka czy pieniądze, nie trzeba podpisywać. Jeśli jednak do środka wkładasz tylko gotówkę (i ewentualne zdrapki, które są dość popularnym prezentem ślubnym), warto na kopercie napisać przynajmniej wasze imiona.

Jeśli koperta jest ozdobna, możesz pokusić się także o napisanie krótkich, zwięzłych gratulacji, jednak nie jest to popularna praktyka - większość gości mimo wszystko decyduje się na zakup kartki albo napisanie życzeń czy gratulacji na bileciku prezentowym.

Czytaj także:
Oryginalna prośba o świadkowanie na ślubie
Sukienki na ślub cywilny
30 ślubnych przesądów: znasz je?

Redakcja poleca

REKLAMA