bukiet, kwiaty

Czy wiesz jak wręczać kwiaty?

Wręczanie bukietu drugiej osobie wcale nie musi być nerwową sytuacją. Wystarczy skorzystać z zasad savoir–vivre’u, które pomogą nam sprawić komuś niespodziankę i zrobić przy tym dobre wrażenie.
/ 21.08.2011 18:06
bukiet, kwiaty

Musimy przede wszystkim pamiętać, że inny bukiet wybierzemy, aby wyznać uczucie, a inny, żeby podziękować za fatygę. Nie wybierajmy czerwonych róż, jeśli obdarowana nimi osoba nie jest tą ukochaną. Koleżanka lub obca kobieta mogłaby źle zrozumieć intencje mężczyzny. Jeżeli nie wiemy, jakie kwiaty wybrać, możemy zapytać znajomą osobę o gust osoby, dla której ma być przeznaczony bukiet.

Dobrze wziąć także pod uwagę, czy kobieta, która ma być przez nas obdarowana kwiatami, jest mężatką, czyjąś partnerką czy wolną osobą. Kwiaty, dzięki którym wyznaje się uczucie, mogłyby być kłopotliwym podarunkiem dla pary czy też małżeństwa.

Bardzo ważna jest sytuacja, w której ma zostać wręczony bukiet. Nie powinniśmy podchodzić z kwiatami, gdy ktoś pracuje lub spieszy się. Zanim wręczymy komuś kwiaty, wypada wstać. Pamiętajmy, że nie obdarowuje się drugiej osoby w lekceważącej postawie.

Powinniśmy w kilku słowach powiedzieć, jaki jest powód wręczenia kwiatów. Możemy także przy tym podziękować za fatygę i poświęcony nam czas. Powinniśmy być przy tym uprzejmi. Jeśli sytuacja jest uroczysta, wypada elegancko się ubrać.

Bardzo ważna rzeczą przed wręczeniem bukietu jest zdjęcie opakowania. Piękne kwiaty w papierze lub przeźroczystej folii nie wyglądają zbyt elegancko.

Przed wręczeniem kwiatów zastanówmy się, czy osoba, która dostanie kwiaty, będzie miała możliwość jak najszybszego włożenia ich do wazonu. Chodzenie przez cały dzień z bukietem w ręce może być uciążliwe.