POLECAMY

Czy wiesz czego nie dawać w prezencie bliskim osobom?

Według Feng Shui są przedmioty, które podarowane nawet z najlepszymi intencjami, mogą wywołać negatywne skutki. Zanim dasz komuś prezent, zastosuj się do tych kilku cennych rad Feng Shui.
Czy wiesz czego nie dawać w prezencie bliskim osobom?

Szczególnie przyjaciołom i osobom bliskim nie należy dawać prezentów o ostrych krawędziach, mający kanty, szpice lub kolce wytwarza złą energię i może zerwać lub nawet zniszczyć więź między ludźmi. Jeśli jednak zdarzy się już, że dostaniemy taki upominek, można zniwelować jego złą moc, płacąc symboliczną monetą (np. złotówkę, grosz) temu, kto go daje.

Wystrzegaj się dawania zegarka (każdego rodzaju). Czasomierze symbolizują przemijanie życia, a podarowane komuś oznaczają jego dojście do kresu dni. W kulturze chińskiej zegary postrzega się jako zwiastuny śmierci, dlatego są całkowicie zakazane jako dar.

Czerwone róże, kojarzące się ludziom Zachodu z miłością, według feng shui mają zupełnie odmienne konotacje. Takie kwiaty z długimi łodygami i ostrymi kolcami mogą raczej osłabić niż wzmocnić więź między tym, kto je daje, a obdarowywanym. Generalnie dawanie czerwonych i białych kwiatów symbolizuje śmierć, dlatego powinno się unikać tego rodzaju podarunku.

W Feng Shui wielkie znaczenie ma sposób przygotowania podarunku. Idealne jest zapakowanie go w czerwony papier. Barwa ta oznacza powodzenie. Inne kolory korzystne przy pakowaniu to pomarańczowy, żółty, złote oraz inne jasne, które kojarzą się z dobrymi życzeniami.

Jeśli prezent nie będzie miał znaczenia dla obdarowanego, to w ślad za nim nie popłynie energia, będzie tylko obojętnym przedmiotem. Dlatego można sięgnąć do naszych tradycji i z nich czerpać inspirację. Choćby taką, że nie daje się mężczyźnie butów ani kapci, bo może odejść.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)