Album komunijny

Album komunijny
W dobie nowoczesnych, elektronicznych, a przede wszystkim drogich prezentów, zdających się odwracać uwagę dziecka i rodziców od istoty Pierwszej Komunii Świętej, wiele osób wciąż decyduje się na tradycyjne, symboliczne prezenty. Jednym z nich jest album komunijny.
/ 09.03.2009 14:46
Album komunijny

Album komunijny to pięknie wydana, starannie opracowana graficznie książka (najczęściej w twardej oprawie), która ma się stać osobistą pamiątką dziecka z jego Pierwszej Komunii Świętej. W albumie znajduje się miejsce na wpisanie daty oraz imienia i nazwiska dziecka, a także na wypełnienie go zdjęciami, upamiętniającymi Komunię. Jest to zatem idealne miejsce do przechowania wszystkich życzeń, zapisków, dedykacji, fotografii i wspomnień związanych z tym świętem. Są też albumy zawierające dodatkowo wiersze lub opowiadania, wyjaśniające sens Pierwszej Komunii i życia we wspólnocie chrześcijańskiej.

Gdzie go kupić

Album komunijny można kupić w sklepie z dewocjonaliami i pamiątkami, a także zamówić przez internet. Powstało wiele sklepów internetowych, oferujących różne rodzaje prezentów na Pierwszą Komunię Świętą, takich jak piękne wydania Biblii, gry biblijne czy właśnie albumy komunijne. Wydatek może być niedrogi (od ok. 25 zł), choć zdarzają się również albumy po kilkaset zł. Warto się jednak zastanowić, czy cena ta odpowiada typowi prezentu. Możemy się również wykazać inwencją i własnoręcznie przygotować album, co podkreśli jego osobisty charakter. A jeśli chcielibyśmy, by album był wyjątkowy, ale nie mamy czasu lub zdolności by go samemu wykonać, możemy (np. przez ogłoszenia w internecie) znaleźć osoby, które takie albumy tworzą. Są to najczęściej prawdziwe dzieła sztuki manualnej, ręcznie wyszywane i zdobione książeczki, które mogą się stać unikalnym podarunkiem dla dziecka.

Redakcja poleca

REKLAMA