Życie rodzinne i zawodowe?

Ciągle brakuje ci czasu a to na pracę, a to na rodzinę? Zobacz, jak zorganizować dzień, by nie mieć z tym problemu!
/ 27.06.2014 16:00

Czasem trudno jest wygospodarować tyle czasu dla rodziny, ile byśmy chcieli. To samo tyczy się pracy zawodowej. Poznaj 5 rad, które jednak mogą to ułatwić!

Życie rodzinne a życie zawodowe - 5 rad jak pogodzić

fot. Fotolia

 

1. Planuj z wyprzedzeniem

Często to nie nadmiar obowiązków, a brak organizacji czasu jest przyczyną ciągłego przekraczania deadlineów, spóźnień i zmęczenia. Dlatego zanim położysz się spać, zaplanuj co będziesz robić nazajutrz. A to, co możesz zrobić jutro, zrób zaraz!

 

2. Nie bój się nowości

Usługi online wkraczają coraz śmielej w życie codzienne. Pozwalają oszczędzić czas i wyzwolić się od czynności które, choć niezbędne, są żmudne i męczące. Przykładowo wiele hipermarketów oferuje klientom zakupy online z dostawą do domu. Korzystaj z tego typu usług!

 

3. Bądź w stałym kontakcie

Media społecznościowe to nowoczesny i niezawodny kanał komunikacji. Początkowo służące do utrzymywania kontaktu ze znajomymi i rodziną, dziś wspomagają komunikację online np. z nauczycielem poprzez e-Dziennik! Dzięki takim kanałom nic nie jest w stanie cie zaskoczyć.

 

4. Zadbaj o swoje zdrowie

Zdrowe odżywianie i sport to podstawa, aby utrzymać właściwe tempo i energię podczas stresujących dni. Odpowiednią dawkę energii zapewni codzienna porcja witamin oraz aktywność fizyczna, która podniesie poziom endorfin. Im więcej ruchu, tym więcej radości z życia. A im człowiek weselszy, tym lepszy jest cały świat!

 

5. Nie przesadzaj z pracą po godzinach

Technologie mobilne mogą znacznie ułatwić życie i oszczędzić czas, należy jednak zachować umiar w użyciu ich i traktować je jako narzędzia informacyjno-organizacyjne, które nie zastąpią prawdziwych relacji z bliskimi. Dlatego będąc w domu nie sprawdzaj bez przerwy, czy doszedł do ciebie oczekiwany e-mail. Teraz jest czas na bycie z rodziną, a nie na załatwianie spraw służbowych.

na podstawie informacji prasowej „Rodzic unplugged”

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)