POLECAMY

10 rad na temat latania samolotem z dzieckiem!

Tegoroczne wakacje spędzicie za granicą? Jeśli tak - zobacz, o czym musisz pamiętać wybierając się w podróż samolotem z dzieckiem!
10 rad na temat latania samolotem z dzieckiem! fot. Fotolia

1. Podróż samolotem z dzieckiem - Dokumenty

Zawczasu przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty - i pamiętaj, że twój maluch tez musi posiadać paszport! Zasady wystawiania biletów dla dzieci i niemowląt różnią się, więc przed zakupem zapoznaj się z regulaminem na stronie przewoźnika.

2. Podróż samolotem z dzieckiem - Wózek

Rozważ zabranie ze sobą wózka. Jest wygodny nie tylko ze względu na bezpieczeństwo i komfort dziecka, ale można się nim również wspomóc, aby odpocząć przez chwilę od bagażu podręcznego.

3. Podróż samolotem z dzieckiem - Łóżeczko dla maleństwa

Jeśli podróżujesz z niemowlęciem, być może będziesz miał możliwość położenia dziecka w specjalnym łóżeczku dostępnym na pokładzie. Część samolotów już jest w nie wyposażonych.

4. Podróż samolotem z dzieckiem - Fotelik samochodowy

Możesz zabrać ze sobą fotelik samochodowy Twojego dziecka. Ponieważ jest ono przyzwyczajone do podróżowania w foteliku, będzie mu w nim łatwiej zasnąć. Przed podróżą upewnij się, że dana linia lotnicza dopuszcza wniesienie na pokład własnego fotelika i jakie wymogi musi on spełniać.

5. Podróż samolotem z dzieckiem - Przytulanki i zabawki

Warto zabrać dla dziecka ulubiony kocyk lub przytulankę. Znajome przedmioty pozwolą mu poczuć się bezpiecznie  uspokoić. Polecamy także zabranie innych zabawek, najlepiej takich, które dziecko dostanie po raz pierwszy, aby jego zainteresowanie trwało jak najdłużej. Upewnij się tylko, że nie są one hałaśliwe - mogłoby to zakłócić spokój pozostałych pasażerów.

Nie masz pomysłu na wakacje? Skorzystaj z lastminute.polki.pl!

6. Podróż samolotem z dzieckiem - Rozrywka

Aby zapewnić dziecku rozrywkę w czasie lotu, weź ze sobą książeczki, kolorowanki, naklejki - najlepiej nowe! Możesz też polegać na systemie rozrywki pokładowej.

7. Podróż samolotem z dzieckiem - Przekąski

Zapakuj do torby podręcznej zdrowe przekąski - jabłka, winogrona czy pokrojone w słupki marchewki sprawdzą się doskonale. Ponieważ w samolocie panuje mała wilgotność powietrza, przypilnuj też, by dziecko regularnie piło. Unikaj przekąsek zawierających dużo cukru oraz takich, których maluch nigdy wcześniej nie jadł.

8. Podróż samolotem z dzieckiem - Ubrania na zmianę

Miej ze sobą na wszelki wypadek zapasowe ubranie nie tylko dla pociechy, ale i dla siebie. Dziecko może się gorzej poczuć lub oblać soczkiem, a ty możesz znaleźć się na "linii ognia". Zaopatrz się w mokre chusteczki, płyn antybakteryjny oraz jednorazowe torebki - te trzy rzeczy zapewnią doskonałą higienę w warunkach podniebnej podróży.

9. Podróż samolotem z dzieckiem - Bólowi uszu mówimy nie!

Pomóż dziecku walczyć z bólem uszu. Podczas startu i lądowania upewnij się, że dziecko ma w buzi coś co stymuluje wydzielanie śliny i zmusza do ciągłego jej przełykania, np. cukierka albo gumę. Natomiast jeśli podróżujesz z niemowlęciem możesz je zamiast tego karmić piersią lub butelką, ale dopiero wtedy gdy samolot będzie już startował, aby nie zasnęło zbyt wcześnie - mogłoby później obudzić się płacząc z bólu. Dowiedz się od stewardesy, kiedy będzie miało miejsce lądowanie i obudź dziecko tuż przed, aby je nakarmić.

10. Podróż samolotem z dzieckiem - Szacunek i zrozumienie

Okaż zrozumienie i szacunek wobec innych pasażerów, a odwdzięczą się tym samym!Może kupisz dla nich kilka par zatyczek do uszu? :)

Nie masz pomysłu na wakacje? Skorzystaj z lastminute.polki.pl!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
pozdroz samolotem z dzieckiem to nie lada wyzwanie!!