Po prostu...Mama

.Słowo „Mama” we wszystkich językach brzmi pięknie. Wywołuje ono uczucie pełne ciepła i prawdziwego wzruszenia. Mama to najdroższy człowiek, który kocha nas od poczęcia, a my obdarzamy ją głębokim zaufaniem i bezinteresowną miłością.
/ 26.05.2013 12:31

Słowo „Mama” we wszystkich językach brzmi pięknie. Wywołuje ono uczucie pełne ciepła i prawdziwego wzruszenia. Mama to najdroższy człowiek, który kocha nas od poczęcia, a my obdarzamy ją głębokim zaufaniem i bezinteresowną miłością. Każdego roku 26 maja, małe i dorosłe dzieci oraz mamy obchodzą Dzień Mamy (Mamusi).

Dla kogo stale jesteśmy małymi córeczkami i synkami? Kto zawsze troszczy się o nas, mimo iż jesteśmy dorośli i samodzielni? Kto potrafi przemierzyć 9000 km, by pomóc w zorganizowaniu przyjęcia rodzinnego? Właśnie ta jedyna, wyjątkowa i najważniejsza osoba. czyli Mama.

Rola mamy według mnie zasługuje na Oskara. Tylko ona jest ekspertem w prasowaniu, gotowaniu, sprzątaniu, ubieraniu, pieczeniu wyśmienitych ciast, przytulaniu, pocieszaniu, czytaniu bajek, wymyślaniu wspaniałych zabaw i prezentów. Żadna z mam nie oczekuje od nas zapłaty za jej trud i pracę, ale miłą nagrodą jest dla niej uśmiech, zadowolenie i szczęście ukochanego dziecka.

26 maja obdarowujemy mamę prezentami, kwiatami i składamy jej najlepsze życzenia. Data to symbol, która przypomina nam o miłości dziecka do mamy i mamy do dziecka. Dzień Matki jest raz w roku. Dlatego jeśli na co dzień mama nie dysponuje wolnym czasem, to w dniu swego święta powinna mieć odrobinę relaksu. Święto Mamy to czas, by trochę więcej czasu spędzić razem. Robić to. co sprawia przyjemność mamie i dzieciom. Można iść na spacer, do kina czy wyjechać na wspólną wycieczkę. Pomysłów jest wiele. Oczywiście wiemy, że żaden prezent nie wyrazi uczucia wdzięczności i miłości, którym darzymy mamę. Ale najmniejszy drobiazg zawsze sprawi mamie radość. Dlatego drogie dzieci (małe i duże) zróbcie wszystko, by mama dziś poczuła się wyjątkowo. A Wy -Drogie mamy - po prostu cieszcie się Waszym świętem. Dziś leniuchujcie bez wyrzutów sumienia…

Kochana mamo
Za serce Twoje, za dobroć, za prace,
Za wszystko, wszystko - kiedyś Ci odpłacę.
Odpłacę Mamo, jak będę umiała.
A nie zapomnę ile Tyś mi dała.
Wiem Mamo wszystko i wszystko rozumiem,
Lecz dziś nie mogę i jeszcze nie umiem
I nie potrafię być jaką bym chciała,
Bo jestem młoda, jestem jeszcze mała.
Gdy ukończę szkoły, gdy wiedzę zdobędę,
Gdy będę pracować, gdy dorosłą będę
I gdy osiągnę cel życia dla siebie,
Wtedy tym celem będę i dla Ciebie.

Maria Konopnicka

Mojej Matce
Włosy przetkane siwizną
Twarz zmarszczkami znaczona.
Każda zmarszczka
to imię lub imiona.
Imiona dzieci
o które
wciąż swe troski dzieli.
Odpocznij na chwilę
w swym zatroskaniu.
Przeminą wieki.
Matka -
na zawsze nią pozostaniesz

Bronisława Sibiga

Z okazji Dnia Mamy wszystkim mamom życzymy zdrowia, pociechy z dzieci oraz szczęścia.