Najlepsze i najgorsze daty na urodziny

Są takie daty, które nie kojarzą się nam najlepiej - piątek trzynastego, Prima Aprilis, Wszystkich Świętych. Są też dni, które budzą miłe skojarzenia – 1 dzień wiosny, Walentynki, Dzień Dziecka... Choć nie mamy wpływu na to, kiedy urodzi się nasze dziecko – czasem chcielibyśmy przesunąć datę porodu na inny inny termin! Jakie są najlepsze i najgorsze daty urodzin według mam? Zobaczcie sami!

Są takie daty, które nie kojarzą się nam najlepiej - piątek trzynastego, Prima Aprilis, Wszystkich Świętych. Są też dni, które budzą miłe skojarzenia – 1 dzień wiosny, Walentynki, Dzień Dziecka... Choć nie mamy wpływu na to, kiedy urodzi się nasze dziecko – czasem chcielibyśmy przesunąć datę porodu na inny inny termin! Jakie są najlepsze i najgorsze daty urodzin według mam? Zobaczcie sami!

Najlepsze i najgorsze daty na urodziny

Fot. Depositphotos

Nie ma dobrych i złych dat na urodziny. Są jednak takie, które mocno kojarzą się z innymi świętami. Wesołymi, śmiesznymi lub - wręcz przeciwnie - smutnymi, pełnymi zadumy. Ich atmosfera i sposób obchodzenia mogą przysłonić urodziny, na które dziecko (szczególnie w wieku przedszkolnym i szkolnym) czeka z utęsknieniem. Nie chodzi tylko o wymiar materialny - (dziecko urodzone 24 grudnia dostanie przecież jeden prezent zamiast dwóch, a przyjęcie z tortem zastąpi Wigilia) - chodzi raczej o poczucie, by ten dzień "należał tylko do niego".

Choć czasem nie odpowiada nam dzień, w którym ma pojawić się nasze dziecko, to pewne, że jakkolwiek byłaby to pechowa data – dla nas to i tak będzie najpiękniejszy dzień życia!

Zobaczcie, które daty na urodziny - przepytane przez nas mamy - określiły jako „najlepsze” i „najgorsze”.

 

Najgorsze daty urodzin

Najlepsze i najgorsze daty na urodziny

Fot. Depositphotos

29 lutego
Urodzeni 29 lutego obchodzą urodziny co 4 lata. Jest to data, którą łatwo zapamiętać i na pewno silnie wyróżni osobę, która tego dnia przyszła na świat. Jednak świętowanie raz na cztery lata może być trochę przykre dla małych dzieci. Podczas gdy wszystkie maluchy w szkole przechwalają się, że ich urodziny już za kilka dni, co ma powiedzieć pechowy jubilat, który zmuszony jest obchodzić je na dzień przed lub po właściwej dacie?

1.04 - Prima Aprilis
Dzień, który słynie z niezłośliwego okłamywania i robienia sobie psikusów, niekoniecznie musi dobrze się kojarzyć z narodzinami. Dziecko w wieku szkolnym może stać się ofiarą głupich żartów, że „zostało podmienione szpitalu”, „że jest jest żartem Pana Boga”.

Piątek trzynastego
Mimo że mamy XXI wiek, wiara w zabobony wciąż ma się dobrze i sporo osób jest przekonanych, że piątek trzynastego jest pechowy. Czy dziecko urodzone tego dnia będzie miało pecha? Na pewno nie większego, niż ludzie urodzeni w innych dniach. Niestety przesądni mogą jednak omijać je z daleka.

1.11 - Wszystkich Świętych
To święto zadumy, wspomnienia zmarłych. W tym dniu nie ma mowy o świętowaniu. Sklepy i kawiarnie są zamknięte, muzyka ściszona, a zamiast świeczek na torcie zapala się znicze na cmentarzach. Oczywiście małemu dziecku można tłumaczyć, że urodzeni w dniu Wszystkich Świętych mają całe niebo za sobą, jednak mało które potraktuje to jako zaletę.

24 i 25 grudnia
W tych dniach chrześcijanie świętują przede wszystkim narodzenie Jezusa, dlatego urodziny dziecka mogą być niejako „dodatkiem” do Bożego narodzenia. Może ktoś na stole wigilijnym postawi tort, a pod choinkę położy dodatkowy prezent, ale wciąż może towarzyszyć temu uczucie, że to nie dziecko jest tego dnia najważniejsze.

31 grudnia i 1 stycznia
Urodziny i Sylwester w jednym dniu mogą być okazją do podwójnego świętowania, jednak ten pomysł niekoniecznie spodoba się małemu dziecku. Przygotowania rodziny i znajomych do „końca roku”, a potem jego odsypianie, mogą sprawić, że poczuje się nieco zapomniane. Ponadto zawsze będzie też najmłodszą (31.12) lub najstarszą (1.01) osobą w klasie, przez co może mieć wrażenie, ze nie pasuje do swoich „rówieśników”.

W dniu imienin
Urodziny w dniu imienin będą cieszyć w wieku dorosłym, bo zamiast dwóch przyjęć, wystarczy wyprawić jedno, jednak dziecko może mieć wrażenie, że odebrano mu jeden ważny dzień z roku. Czas, w którym wszyscy są milsi niż zazwyczaj, składają życzenia i dają prezenty.

Daty, które źle się kojarzą
Są takie dni w historii, które budzą niekorzystne skojarzenia, np. 20 kwietnia – urodziny Hitlera, 18 grudnia – urodziny Stalina, 1 września – wybuch II wojny światowej i pierwszy dzień szkoły, 10 kwietnia – katastrofa smoleńska. Są także daty w życiu osobistym, które kojarzą się z jakimś smutnym wydarzeniem – śmiercią kogoś bliskiego, wypadkiem, rozwodem. Nie zawsze ma się wtedy ochotę świętować urodzin.

 

Najlepsze daty urodzin

Najlepsze i najgorsze daty na urodziny

Fot. Depositphotos

14.02 - Walentynki
Urodzić się w dniu patrona zakochanych, świętego Walentego, to jak otrzymać polisę na miłość, sukces i szczęście! Chyba nie ma osoby, której dzień miłości źle się kojarzy.

21.03 – I dzień wiosny
Po srogiej, nieprzyjemnej zimie, przychodzi wiosna, a z nią radość, energia i... nowe życie. Do sławnych osób, które urodziły się tego dnia należy Piotr Adamczyk – wybitny aktor filmowy i teatralny (to dodatkowy plus).

26.05 Dzień Matki, 23.06 Dzień Ojca
Urodzić się w święto mamy lub taty to najlepszy prezent, jaki mogą dostać. To także doskonała okazja do świętowania całą rodziną i na wzmocnienie więzi.

07.07 – szczęśliwa siódemka
Jeżeli jest pechowa trzynastka, musi być także szczęśliwa siódemka. Do znanych osób urodzonych tego dnia należy Krzysztof Skiba z „Big Cyca”. Dla tego wesołego artysty, data urodzin rzeczywiście była szczęśliwa.

Data, która dobrze się kojarzy
Są daty w życiu osobistym, z którymi wiążą się miłe skojarzenia: rocznica ślubu, wygrana w konkursie, a także dni, kiedy urodziły się szanowane osoby, z którymi warto się porównywać. Mogą to być rodzice, przyjaciele, a także znane autorytety, np. Jan Paweł II (18 maja), Józef Piłsudski (5 grudnia), Władysław Bartoszewski (19 lutego).

Tego tekstu nie należy traktować zbyt serio. Ta sama data jednym osobom kojarzyć się będzie dobrze, innym źle lub zupełnie neutralnie. Poza tym, narodziny dziecka potrafią zmienić najgorszą datę w najcudowniejszą na świecie! To siła, która jest w stanie powalić największe zabobony i przesądy!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/5 miesięcy temu
Moja córka urodziła się 20 kwietnia i jest to dla mnie najpiękniejszy dzień w roku. W czterech literach mam fakt, że jakiś psychopata też urodził się tego dnia ;)
/3 lata temu
Każdy z nas posiada datę urodzenia. W ten sposób powstał kod daty urodzenia (KDU), który wyjaśnia wszystkim o układach partnerskich, ale też o stosunku do samego siebie i nie tylko.
/3 lata temu
Ja się urodziłam 07 07
POKAŻ KOMENTARZE (7)