POLECAMY

Czy mieć bieliznę w czasie porodu?

Czy podczas porodu mogę być w staniku?
Czy mieć bieliznę w czasie porodu?

Czy podczas porodu mogę być w staniku?

Dominika
Myślę, że nie istnieje jakiś odgórny zakaz noszenia stanika w czasie porodu. Jednak proszę pomyśleć o tym, że poród to wysiłek – może zrobić się pani słabo (stanik zapięty to też ucisk należy go wtedy poluzować – rozpiąć lub zdjąć). Kolejna sprawa piersi będą wówczas wydzielać siarę do pierwszego karmienia (są delikatne, lepiej nie narażać je na otarcia itp.). Często podczas porodu mówi się o tym aby masować brodawki sutkowe, po to aby przyspieszyć czynność skurczową macicy (stymulowanie brodawek powoduje wydzielanie hormonu oksytocyny, który odpowiedzialny jest za czynność skurczową macicy). Wtedy to stanik na pewno pani będzie przeszkadzać w wykonaniu takiego zalecenia. Po urodzeniu dziecka, położna kładzie maluszka na brzuchu mamy i lepiej, żeby poczuł ciepło mamusi i napił się mleczka niż „spotkał” staniczek mamusi.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 lat temu
ja mialam stanik pod czas porodu poprostu bylam w szoku ze to juz sie zaczyna i zapomnialam sciagnac a mialam 6 cm rozwarcia jak dotarlam na porodowkei skorcze co 3-4 min!!!
/8 lat temu
Polecam te bez uciskowe (np. Gatta), zawsze to większy komfort dla nas i na pewno nic nie uciska. Jest bezszwowy, na cienkich albo grubych ramiączkach, bardziej jak top. Nadaje się też do porodu w wodzie. P.S. Niedługo będą nam wmawiać że mamy rodzić całkiem gołe, z tyłkiem w górze, przy otwartych drzwiach i oknach, bez znieczulenia i jeszcze może z 4-5 "bezbolesnymi" nacięciami żeby szybciej poszło ;)