Ból pleców - bliski poród?

Właśnie dziś wkroczyłam w 33 tydzień ciąży. Dużo już nie zostało i ze względu na to mam pytanie. Ciążę dość źle znosiłam od samego początku a od ponad tygodnia mam w sobie dość dużo energii.
/ 25.06.2012 14:13

Ból pleców - bliski poród?

Właśnie dziś wkroczyłam w 33 tydzień ciąży. Dużo już nie zostało i ze względu na to mam pytanie. Ciążę dość źle znosiłam od samego początku, a od ponad tygodnia mam w sobie dość dużo energii. Mam siłę na sprzątanie i inne porządki. Dodam, że od ponad miesiąca leczę się na zapalenie pęcherza i jakąś infekcję bakteryjną. W zeszłym tygodniu w niedzielę skończyłam brać leki (już 2 dawkę). We wtorek, gdy rano poszłam do toalety na siusiu, po podtarciu się zobaczyłam gęstą obszerną budyniową wydzielinę w kolorze jasnego zielonego. Lekarka powiedziała mi bez badania, że to z powodu tej infekcji, ale od tego dnia odczuwam coraz to mocniejsze parcie na odbyt i miednicę. Brzuch mi się obniżył (a przynajmniej tak mi się wydaje: lepiej mi się oddycha i dzidzia kopie nisko, nie tak jak było wcześniej). Ale coraz gorzej mi się siedzi ze względu na brzuch na kolanach i tylko okrakiem mogę w miarę wygodnie wysiedzieć. W nocy wstaję po 4 razy minimum do toalety już od 2 tygodni. Wcześniej było gorzej, ale po wybraniu antybiotyków się poprawił,o a szczerze mówiąc to nawet wtedy nie wstawałam tak często w nocy do toalety jak teraz. Stolec nie jest jak woda, ale codziennie oddaję go bez problemów. Czuję nieprzyjemne kłucie w kroczu, a wieczorami brzuch strasznie mi się napina. Czuję pobolewanie pleców dość nisko i ból jajników. Dodam, że nocami jak się budzę brzuch jest twardy. Byłabym wdzięczna za przeanalizowanie mojego problemu i odpowiedzenie mi czy to nie jest czasami już przygotowanie mojego organizmu do porodu. Mieszkam w Holandii, a tu się nie robi żadnych badań. Nawet jak się coś dzieje mówią, że tak ma być. Bądź słyszę: "no widzisz jak byś miała urodzić to już byś miała córeczkę na rękach". Dlatego zadaje to pytanie na tym forum. Jak na razie to moja jedyna deska ratunku.

Aneta

Z objawów należy wnioskować, że organizm przygotowuje się do porodu. Jednak nie można określić, kiedy on nastąpi. Wydzielina, która się pojawiła najprawdopodobniej ma zawiązek właśnie z infekcją. Obniżenie dna macicy zwykle występuje na 3-4 tygodnie przed porodem. W ostatnich tygodniach i dniach przed porodem zwiększa się parcie na pęcherz moczowy. Płód, który obniża się w kanale rodnym uciska na pęcherz moczowy. Infekcje intymne zwiększają ryzyko porodu przedwczesnego. Jednak 33 tydzień ciąży to trochę za wcześnie na symptomy porodu, dlatego wskazana byłaby konsultacja ginekologiczna. Jeśli nie ma takiej możliwości w miejscu gdzie pani przebywa proszę jak najwięcej odpoczywać - polegiwać najlepiej na lewym boku.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja poleca

REKLAMA