Zapomniałam tabletek antykoncepcyjnych-co teraz?

Bardzo proszę o pomoc bo jak na razie przeżywam jakiś koszmar :-( Może od początku: tabletki biorę już 4 lata. Ale w tym miesiącu po krwawieniu zaczęłam brać normalnie tabletki-pierwszą wzięłam w poniedziałek, później we wtorek...
/ 23.03.2011 11:32

Zapomniałam tabletek antykoncepcyjnych- co teraz?

Bardzo proszę o pomoc bo jak na razie przeżywam jakiś koszmar :-( Może od początku: tabletki biorę już 4 lata. Ale w tym miesiącu po krwawieniu zaczęłam brać normalnie tabletki-pierwszą wzięłam w poniedziałek, później we wtorek no i tu problem bo w środę –czwartek -piątek nie wzięłam i dziś w sobotę rano jak zaczęłam plamić przypomniałam sobie, że mogłam zapomnieć tabletki i od razu przyjęłam jedną ( brałam na grypę tyle tabletek, że o tamtych całkiem zapomniałam ) a i jeszcze dodam, że w piątek odbyłam stosunek. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę -powinnam zrobić jakiś test? Kiedy?? Jaki? Błagam o radę -pierwszy raz mi się to zdarzyło :( A jak się jest w ciąży i bierze się tabletki czy to może uszkodzić płód?

Neonek

Niestety położnictwo to nie matematyka- dlatego nie można konkretnie powiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w pani przypadku. Ale jakieś jest-skoro nie przyjęła pani trzech tabletek antykoncepcyjnych. Powinna pani wykonać domowy test ciążowy z próbki porannego moczu po 14-17 dniach od daty stosunku. Ewentualnie można test powtórzyć jeszcze po kolejnych kilku dniach. Tabletek antykoncepcyjnych nie należy przyjmować ani w ciąży ani przy podejrzeniu ciąży. Są różne opinie na ten temat- jaki wpływ tabletki mogą mieć na rozwijający się płód. Lepiej nie sprawdzać tych opinii na sobie.

Serdecznie pozdrawiam

Redakcja poleca

REKLAMA