POLECAMY

Zapłodnienie a dni niepłodne

Moja sytuacja wygląda następująco w okresie 28.02 - 07.03.2011r. byłam z narzeczonym na urlopie na wyspach kanaryjskich. Przy 28 dc pierwszy dzień miesiączki przypadał na 3 marca, jednak nie dostałam okresu co wytłumaczyłam sobie lotem oraz zmianą klimatu.

Zapłodnienie a dni niepłodne

 Moja sytuacja wygląda następująco w okresie 28.02 - 07.03.2011r. byłam z narzeczonym na urlopie na wyspach kanaryjskich. Przy 28 dc pierwszy dzień miesiączki przypadał na 3 marca, jednak nie dostałam okresu co wytłumaczyłam sobie lotem oraz zmianą klimatu. Spóźniony okres dostałam dopiero po przylocie do Polski 10 marca. Miesiączka była krótsza niż zwykle bo trwała 3 dni ale nie zauważyłam by była inna niż zwykle. Jak się okazało drugiego dnia pobytu na wyspach czyli 1 marca pękła nam gumka podczas stosunku. Jednak zbytnio się tym nie przejęłam ponieważ według obliczeń były to dni niepłodne. Mimo wszystko obecnie dziwnie się czuję, często mam wzdęcia i dziwne bóle brzucha, po niektórych posiłkach mnie mdli i odczuwam zmęczenie. Może to tylko moje urojenia jednak czy jest szansa by w tych okolicznościach doszło do zapłodnienia??

Julka

Zdarza się tak, że zmiana klimatu powoduje zmiany w cyklu miesiączkowym. Mam na myśli opóźnienie miesiączki, inny charakter miesiączki, zmiana terminu owulacji. Objawy, które pani podaje są subiektywnymi objawami ciąży ale nie pewnymi. Jeśli podejrzewa pani ciążę proszę wykonać test ciążowy. Tylko teraz tak jeśli do zapłodnienia doszłoby 1.03 (raczej nie) to test może pani wykonać w dniu spodziewanej kolejnej miesiączki a teraz tylko badanie poziomu Hcg we krwi. Jeśli jednak była wcześniejsza możliwość poczęcia przed krótszą miesiączką test proszę wykonać już teraz. Proszę jednak test wykonać teraz i ewentualnie powtórzyć w przypadku braku kolejnej miesiączki. Na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie badania poziomu Hcg we krwi- badanie 100% wynik juz po 10 dniach od dnia zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)