Zaparcie w czasie miesiączki

Bardzo często w czasie miesiączki pojawia się u mnie zaparcie, które powoduje że mój brzuch robi się jak balon. Żadne czopki przeczyszczające nie pomagają.
/ 22.10.2012 05:00

Zaparcie w czasie miesiączki

Bardzo często w czasie miesiączki pojawia się u mnie zaparcie, które powoduje że mój brzuch robi się jak balon. Żadne czopki przeczyszczające nie pomagają. Zmuszona
jestem robić sobie lewatywę, po której zaparcie mija na kilka dni i znowu wraca czwartego dnia. Czy to jest normalne, że w czasie miesiączki mam takie problemy i czy takie ciągłe robienie lewatywy nie szkodzi? Nie mam kogo o to zapytać dlatego zwracam się do Pani.

Ewa

W takim przypadku wskazana jest kontrola ginekologiczna. Konieczne jest wykonanie usg przez pochwę. Zaparcia, wzdęcia, bóle brzucha i częste oddawanie moczu może wystąpić w przypadku torbieli jajnika. Podobnie sytuacja taka może mieć miejsce w przypadku mięśniaka macicy. Wynikiem jego ucisku na odbytnicę są zaparcia. Czasami aczkolwiek rzadko może być nawet niedrożność jelit. Bolesne oddawanie stolca lub zaparcia podczas miesiączki mogą mieć również związek z endometriozą. Być może żadne z wymienionych zaburzeń u Pani nie występuje ale wizyta u ginekologa jest niezbędna.

Pozdrawiam serdecznie