POLECAMY

Zakazana Meridia w okresie laktacji

Chciałam zapytać czy Meridię 10 lub 15 można brać w czasie laktacji?
Zakazana Meridia w okresie laktacji

Chciałam zapytać czy Meridię 10 lub 15 można brać w czasie laktacji? Mam 160 wzrostu i ważę 85 kg, przytyłam w ciąży 40 kg i pomimo, że maluch zjada bardzo dużo to ja nic nie chudnę. Jestem załamana, ćwiczę na rowerku ale od porodu straciłam 1,5 a to już pięć miesięcy?
Malutka
Stosowanie leku Meridia 10 a także Meridia 15 jest przeciwwskazane w okresie karmienia piersią. Laktacja - karmienie piersią pomaga wrócić do formy sprzed ciąży, ale u pani to jest trudne z powodu znacznego przyrostu wagi (ponad normę) w trakcie ciąży. Proszę jak najdłużej karmić piersią. Najlepiej odstawić cukry proste - cukierki, batoniki itp. a także białe pieczywo. W okresie karmienia wzrasta zapotrzebowanie na płyny- proszę pić szczególnie wodę. Proszę jeść częściej ale w mniejszych ilościach. W diecie powinno znaleźć się chude mięso, owoce i warzywa. Proszę być konsekwentną i ćwiczyć dzień w dzień po 20 minut.

Przykładowe ćwiczenia po porodzie:


Pozycja siedząca:

Siedząc na krześle, wyprostuj tułów; ramiona powinny być opuszczone i rozluźnione, kręgosłup wyprostowany, mięśnie brzucha napięte, stopy spoczywają płasko na podłoże. Ręce nad głową. Unieś prawą nogę, z kolanem lekko ugiętym i palcami obciągniętymi. Opuść nogę, napinając mięśnie brzucha. Powtórzyć ćwiczenie lewą nogą.

Lekkie wznosy tułowia:
Połóż się płasko na plecach. Ręce z głową. Łokcie na zewnątrz. Rozluźnij kark i napnij mięśnie brzucha, tak aby bez zginania szyi głowa i ramiona poniosły się o 2-4 cm nad ziemię, do momentu aż poczujesz opór. Ruch musi być niewielki. Przy wykonywaniu wznosu wydychaj powietrze, następnie trzymaj głowę i ramiona u góry około 2 sekundy i powoli opuszczaj do pozycji wyjściowej, wdychając powietrze. Powtórz 20 razy.

Wznosy tułowia ze skrętem:
Połóż się płasko na plecach. Łopatki przywierają do podłogi, ręce z głową. Wykonaj wydech i powoli unieś lewe ramię, skręcając tułów w kierunku prawego kolana (powinnaś czuć skręt w okolicy brzucha, a nie w plecach czy w łokciach). Powracając do pozycji wyjściowej, wypuść powietrze. Powtórz ćwiczenie po 10 razy na każdą stronę, na przemian.
Proszę pomyśleć o jakiejś grupie ćwiczeniowej dla kobiet z dziećmi (dla kobiet po porodzie).

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)