POLECAMY

Zachłyśnięcie w czasie karmienia

Moja 3 tyg. córeczka przy każdym karmieniu zachłystuje się mlekiem (karmię piersią). Ostatnio przestała oddychać i trafiłyśmy do szpitala.
Zachłyśnięcie w czasie karmienia

Moja 3 tyg. córeczka przy każdym karmieniu zachłystuje się mlekiem (karmię piersią). Ostatnio przestała oddychać i trafiłyśmy do szpitala. Wszystkie wyniki były dobre. Boję się każdego karmienia, czy można temu jakoś zaradzić?

osoba
Być może taki stan rzeczy ma miejsce na skutek zbyt szybkiego wypływu pokarmu? Mleko płynie za szybko w stosunku do umiejętności połykania go przez córeczkę. Wówczas słychać głośne przełykanie, do żołądka dostaje się dużo powietrza, dziecko przerywa ssanie po kilku łykach, płacze, krztusi się i pręży.

Proszę spróbować takiej metody:
zaraz po uruchomieniu się odruchu wypływu, gdy zauważy pani, że córeczka nie radzi sobie z łykaniem, proszę przerwać karmienie na 2 minutki. W tym czasie należy podnieść dzieciątko do pozycji pionowej do odbicia, a także odciągnąć niewielką ilość pokarmu (ręcznie np. na pieluszkę tetrową). Potem warto przerywać kamienie ale już tylko po to aby córeczka odsapnęła. Pokarm płynący później jest bardziej skoncentrowany, płynie wolniej i zawiera mniej laktozy. Proszę pamiętać, że jeśli już maluszek krztusi się pokarmem, należy ustawić je w pozycji głowa skierowana lekko ku dołowi (poniżej tułowia) aby mleko mogło ulać się jamą nosową albo ustną.


Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)