Wzdęcia po tabletkach antykoncepcyjnych

Od ponad 2 tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne. Po tygodniu ich brania zaczął mnie boleć brzuch i stał się on bardzo wzdęty, napięty.

Wzdęcia po tabletkach antykoncepcyjnych

Od ponad 2 tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne. Po tygodniu ich brania zaczął mnie boleć brzuch i stał się on bardzo wzdęty, napięty. Do tego cały czas burczało mimo, że byłam najedzona. Bóle nie przeszły a to już 12 dzień jak pobolewa. Gdy siedzę czy chodzę brzuch jest twardy. Gdy leżę lekko miękki pod pępkiem. Czuję się napompowana. Przyznam, że przed braniem tabletek był stosunek przerywany i petting. Obawiam się, że plemniki mogły wtedy w jakiś sposób się przedostać. Albo inna możliwość, że tabletki nie działają jak powinny? Czy te opisane objawy mogą wskazywać na ciążę?

Karolina

Stosunek przerywany to bardzo niepewny sposób antykoncepcji (jeśli w ogóle można to uznać za antykoncepcję). Ostatnie badania wykazały obecność żywych plemników w preejakulacie. Zatem stosunek przerywany może prowadzić do poczęcia. Dlatego wskazane byłoby wykonać domowy test ciążowy po minimum 14 dniach od stosunku. Wykonanie testu pozwoli wykluczyć lub potwierdzić ciążę. Jest to konieczne. Bowiem jesli test da wynik pozytywny nalezy odstawić antykoncepcję. Objawy, które u pani wystąpiły prawdopodobnie są to skutki uboczne antykoncepcji hormonalnej. Należą do nich właśnie wzdęcia, bóle brzucha, zaparcia, nudności, przyrost masy ciała itp. Antykoncepcja hormonalna stosowana zgodnie z zaleceniami producenta ma wysoką skuteczność.

Zobacz:

Zabójcza antykoncepcja

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)