Wypróżnianie u malucha

Moja córka ma 5 miesięcy (za 2 tygodnie skończy 6), powoli wprowadzam do jej karmienia marchewkę i jabłuszko, ale ma problemy z kupkami.
Wypróżnianie u malucha

Moja córka ma 5 miesięcy (za 2 tygodnie skończy 6), powoli wprowadzam do jej karmienia marchewkę i jabłuszko, ale ma problemy z kupkami. Wcześniej robiła kupkę co 2-3 dni. Po marchewce kupka wystąpiła przez 3 dni z rzędu 2x dziennie i znowu nic. Zrobiłam przerwę 4 dni i podałam jabłuszko. Dostawała dwa dni pod rząd - i po jabłuszku kupki znowu brak. Czy coś jest nie tak z jej trawieniem? Napomknę, że Maja jest na sztucznym mleku początkowym HA. Jakie produkty wprowadzać jej dalej, jeśli karmiona jest mlekiem HA - zupki, kaszki, kleiki...?


Ania

Oto schemat żywienia na przyszłe dni. Oczywiście są to tylko normy i schematy, a nie oznacza to, że nie może być np. 11 g mięska :)

5 miesiąc
5 * 180 ml To znaczy:
4 * mleko następne
60 ml soku z owoców lub 100 g skrobanego jabłka
1 * papka jarzynowa

6 miesiąc
5 * 180 ml To znaczy:
4 * mieszanka mleczna
1 * zupa (papka jarzynowa + 10 g gotowanego mięsa)
140 g przecieru owocowego

7 miesiąc
1*180 ml mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (2-3g na 100 ml)

2* 180 ml – mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (2-3 g na 100 ml)

1* 200 ml zupa - przecier jarzynowy z połową żółtka (co drugi dzień) i z gotowanym mięsem (10 g) lub rybą (1-2 razy w tygodniu)

1* 150 g- kaszka na mleku następnym lub deser mleczno-owocowy: przecier owocowy lub sok- nie więcej niż 150 g.

Co do oddawania stolca przez malucha to proszę się tym nie przejmować, bo to indywidualna sprawa. Czasami dziecko oddaje jeden stolec na 2-3 dni i dopóki nie widać, że boli je brzuch (jest twardy, są trudności w oddawaniu gazów, dziecko pręży się) nie jest to zaparcie. Inne dziecko oddaje stolec każdego dnia i też jest dobrze. Jeśli nie ma kupki i jest to dla dziecka problem, może pani podawać herbatkę z kopru włoskiego.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)