Współżycie z zabezpieczeniem a zatrzymanie miesiączki

Ostatni okres miałam 15. grudnia do 20. grudnia. W następnym miesiącu czyli 15. stycznia nie miałam okresu aż do dzisiejszego dnia nie nastąpił okres.
/ 02.03.2012 14:00

Współżycie z zabezpieczeniem a zatrzymanie miesiączki

Ostatni okres miałam 15. grudnia do 20. grudnia. W następnym miesiącu czyli 15. stycznia nie miałam okresu aż do dzisiejszego dnia nie nastąpił okres. Za dwa tygodnie minie jak powinnam dostać trzeci raz okres. Dodam, że od roku czasu miałam regularne cykle. Miesiąc w miesiąc miałam ten okres a teraz cisza. Robiłam dwa razy testy, które były negatywne. Ostatni test robiłam miesiąc temu i była jedna kreska. Nie mam żadnych objawów ciąży. Czasami mam zgagę, piersi mnie nie bolą. Mam troszkę wrażliwe końcówki sutków. Czasami biegam do toalety co pół godziny i mało oddaję moczu a czasami normalnie. Nieraz czuję jakbym miała
zaraz popuścić. Mam problemy ze snem -nie mogę spać w nocy a w dzień wstaję czasami po 14 godzinie. Jajniki mnie nie bolą. Od pewnego czasu mam lekkie kłucie w prawym jajniku. Dzisiaj zauważyłam na prawym jajniku lekkie zgrubienie jakby coś miało rosnąć- widać z góry jak patrzę troszkę wypukłe. Jak dotykałam to czułam jakby mi coś bulgotało. Palę papierosy czasami wieczorami jak się kładę i palę idę wymiotować bo mi się robi nie dobrze. Te wszystkie przykłady i moje problemy z okresem to może być ciąża? Czy powinnam zrobić jeszcze jeden test? Czy powinnam udać się do ginekologa? Dodam, że współżyję z chłopakiem. Zawsze uprawiamy sex z zabezpieczeniem. Bardzo bym się cieszyła jakby to była jednak ciąża. Od 4 lat mieszkam w Anglii.

Anna

Skoro nie odbywa pani stosunków bez zabezpieczenia i dwa testy dały wynik negatywny (w lutym) to raczej ciąża nie jest przyczyną zatrzymania miesiączki. Jeśli test był wykonany wcześniej to proszę go powtórzyć. Przyczynę zatrzymania miesiączki powinien określić ginekolog. Konieczne jest badanie ginekologiczne oraz usg wykonane przez pochwę.

Pozdrawiam serdecznie