Torbiel jajnika a Provera

Mam jak dla mnie dość poważny problem. Otóż wykryto u mnie torbiel. Lekarz przepisał mi lek Provera. Poszłam do lekarza ponieważ spóźniał mi się okres myślałam, że jestem w ciąży.

Torbiel jajnika a Provera

Mam jak dla mnie dość poważny problem. Otóż wykryto u mnie torbiel. Lekarz przepisał mi lek Provera. Poszłam do lekarza ponieważ spóźniał mi się okres myślałam, że jestem w ciąży. Jednak lekarz stwierdził torbiel. Podczas brania leku wystąpiło bardzo skąpe krwawienie trwało 6 dni. Jednak były to znikome ilości krwi. Dodam jeszcze, że mój cykl wcześniej trwał 22-24 dni. Teraz moje pytanie brzmi czy jeśli to krwawienie podczas przyjmowania leku dostałam 21 lipca to miesiączkę powinnam dostać tak jak miałam wcześniej cykl? Czy mogę dostać ją później?

Aneta

Plamienie, które wystąpiło podczas przyjmowania leku Provera to wymieniane przez producenta działanie niepożądane. Lek Provera to pochodna żeńskiego hormonu-progesteron, zatem hamuje on jajeczkowanie i hamuje rozrost błony śluzowej macicy. Zatem w okresie przyjmowania leku nie występuje miesiączka (nie ma owulacji). Nie podała pani przez jaki okres lekarz zalecił przyjmowanie leku (ilość cykli). Krwawienie powinno wystąpić w ciągu 3-7 dni po odstawieniu leku. Jednak w praktyce nie zawsze tak się dzieje (mogą wystąpić zaburzenia miesiączkowania).

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Ja też dostałam lek PROVERA na wyleczenie torbiela na jajniku. 20 dni i czekać na miesiączkę. Czy pomógł Tobie ten lek???