POLECAMY

Temperatura a ciąża

Staram się z mężem o dziecko już ponad 11 miesięcy bezskutecznie. Przez ostatnie cykle (4) brałam luteinę od 16-25dc na wywołanie, ponieważ miałam problemy z miesiączką. Moje cykle w trakcie brania Luteiny trwały średnio 22-24dni i zawsze miałam skąpe, max 2-dniowe miesiączki.
Temperatura a ciąża

Staram się z mężem o dziecko już ponad 11 miesięcy bezskutecznie. Przez ostatnie cykle (4) brałam luteinę od 16-25dc na wywołanie, ponieważ miałam problemy z miesiączką. Moje cykle w trakcie brania Luteiny trwały średnio 22-24 dni i zawsze miałam skąpe, max 2-dniowe miesiączki. Teraz w tym cyklu Luteiny nie przyjmuję i moja miesiączka się spóźnia (liczyłam, że ma przyjść między 7 a 13.10). Obliczałam dni płodne i owulacja miała podobno nastąpić 23 września. Cały czas się staraliśmy o dziecko. W dni płodne moja temperatura wynosiła 37 stopni, a po dniach płodnych ok 17dc (2.10) nastąpił spadek na 36,4 następnie z dnia na dzień temperatura rosła od 37 w górę i tak do dziś - ostatnie 4 dni moja temperatura wynosi 37,5! Oczywiście mierzę ją w pochwie rano przed wstaniem z łóżka. Robiłam test w 30dc rano i wyszedł negatywnie. Miesiączki nie mam, ale mam objawy ciążowe. Szczególnie martwi mnie temperatura wciąż wysoka i skoki ciśnienia - raz jest mi zimno a raz jestem rozpalona - szczególnie wieczorami. Dodam, że nie jestem chora ani przeziębiona. Bardzo boli mnie podbrzusze i 1 pierś, której nawet nie mogę dotknąć (jakby siniaki) oraz kłucie lewego jajnika. Bardzo panią proszę o pomoc/odpowiedź, bo bardzo mnie to niepokoi. Niby test został zrobiony, ale czy to możliwe, że temperatura jest aż tak wysoka - dodam, że podstawowa temp. w 1 fazie cyklu jest niska (36,2-36,6). Gorąco pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

truskaweczka

Proszę wykonać jeszcze jeden test ciążowy po kilku dniach i bez względu na wynik udać się do ginekologa. Być może poziom hCG nie był jeszcze tak wysoki, żeby test go wykrył. Życzę powodzenia:)

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/8 lat temu
dzien dobry mam pytanie staram sie z mezem o dziecko ostatni okres miałam 16 liatopada a nastepny powinnam miec 11 grudnia miesiaczki mam regularne lecz tego okresu nie dostałm mysle ze jestem w ciazy mam zachcianki jem słodkie ze słonym mam slinotoki mocno bola mnie piersi mam śluz mleczno biały i jest jego duzo i boli mnie w podbrzuszu zrobiłam 2 testy i wyszły negatywnie do lekarza ide dopiero w poniedziałek prosze o pomoc
/8 lat temu
mam pytanie jestem po poronieniu samoistnym całkowitym poroniłam pod koniec września 27 pazdziernika dostałam okres ale był wywołany provera w tym miesiacu brałam luteine od 16 dn cyklu a 20 dostałam okres troche sie boje bo nie wiem dlaczego pomózcie prosze
/8 lat temu
Cześć, od 2 miesięcy nie mam okresu. Ostatni okres miałam w lipcu, był normalny. W sierpniu miałam dużo stresu, więc miałam jakieś wytłumaczenie, ale we wrześniu okresu brak. Próbowałam wywołać okres ale nic z tego. Czy możecie powiedzieć co się dzieje?
POKAŻ KOMENTARZE (5)