POLECAMY

Świąd okolicy intymnej u dziewczynki

Kilka razy zdarzyło mi się przyłapać moją 4-letnią córcię jak się drapie po sisi i nie wiem kompletnie co robić i dlaczego ona tak robi, bo kiedy pytam odpowiada, że nie wie.
Świąd okolicy intymnej u dziewczynki

Kilka razy zdarzyło mi się przyłapać moją 4-letnią córcię jak się drapie po sisi i nie wiem kompletnie co robić i dlaczego ona tak robi, bo kiedy pytam odpowiada, że nie wie. Robi to bardzo intensywnie, tak że aż sapie przy tym. To jest takie jakby desperackie drapanie i robi to przez ubranie. Tłumaczyłam, że nie wolno, bo zrobi sobie krzywdę, ale mimo to znowu ją na tym przyłapałam. Dlaczego ona tak robi - co może być przyczyną? Czy powinnam iść z nią do lekarza?

Jusmarkl
Różne mogą być przyczyny świądu okolic intymnych u dzieci. Proszę zastanowić się nad tym czy np. nie zmieniła pani proszku do prania bielizny córeczki? Czy nie zakłada jej pani sztucznej bielizny - jeśli tak proszę ją zmienić na bawełnianą. Na jakiś czas proszę odstawić pachnące płyny do kąpieli - malinowe, truskawkowe itp. Jedną z przyczyn świądu u dziewczynek może być kandydoza pochwy - gdy ma ją mama, córeczka gdy np. śpi z mamą może się zrazić grzybicą. Kolejna przyczyna to owsica - pasożyty jelitowe mogą przenosić kolonie bakterii na krocze i powodować nawracające stany zapalne sromu i pochwy. Zapalenie sromu i pochwy rozwija się u około 20% dziewczynek, które mają owsicę. Gdyby zauważyła pani zwiększoną wydzielinę z pochwy dziewczynki czy ma ona owsiki (a wydaje mi się, że o tym pani kiedyś pisała) a domowe sposoby nie pomagają w walce z nimi proszę udać się z córeczką do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
moja córka tez miewa często zaczerwienione wargi sromowe, ale jej to nie swędzi tylko piecze.Robiliśmy już badania krwi i wszystko jest w porządku, okazuje się że córka ma poprostu wrażliwą skórę . Staram się wtedy delikatnie podmywać ją tylko wodą i smaruję provag żelem-to co prawda żel dla dorosłych kobiet ale lekarz pozwolił mi go używać bo działa bardzo lagodząco.
/3 lata temu
Super łagodzące działanie ma też lacibios femina do higieny intymnej. Często miewałam infekcje i on się wtedy bardzo dobrze sprawdzał.