Starania a metronidazol

Zwracam się z uprzejmą prośbą o poradę lekarską. Tydzień temu byłam u lekarza ginekologa, który wykrył u mnie infekcję pochwy. Przepisał Pimafucin ( co drugi dzień - 1 tabletka dopochwowo) oraz Metronidazol (1 tabletka dopochwowo na noc).
/ 11.03.2011 09:17

Starania a metronidazol

Zwracam się z uprzejmą prośbą o poradę lekarską. Tydzień temu byłam u lekarza ginekologa, który wykrył u mnie infekcję pochwy. Przepisał Pimafucin ( co drugi dzień - 1 tabletka dopochwowo) oraz Metronidazol (1 tabletka dopochwowo na noc). Czyli dwa leki na zmianę przez okres 10 dni. Od czterech miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Pan doktor zapewniał mnie, że możemy swobodnie nadal się starać pomimo brania leków. Rozpoczęłam dawkowanie 2.03.2011, byłam wtedy w 8 dniu cyklu, biorę nadal będąc w 14 dniu cyklu. Ulotka przeczy zapewnieniom lekarza. Mianowicie lek nie jest wskazany w I trymestrze. Jakie jest zdanie pani doktor?

Joanna

Przede wszystkim nie jestem panią doktor a tylko położną. Według mnie warto przeczekać okres przyjmowania leków i dopiero wtedy starać się o potomstwo. Po co już od początku ciąży przyjmować leki, kiedy nie ma do tego specjalnego wskazania. Tym bardziej, że producent nie zaleca stosowania leku w I trymestrze ciąży. Owszem zdarza się, że lek ten stosuje się w ciąży- ale wówczas gdy nie ma innej możliwości. Korzyść dla matki przewyższa ryzyko dla płodu.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja poleca

REKLAMA