Ropiejące oczko

Od urodzenia mojej córeczce ropieje lewe oczko. Stosowałam jedne krople następnie kolejne Biodacynę (przez tydzień). Oprócz tego przemywałam oczko wodą przegotowaną, rumiankiem i roztworem soli fizjologicznej.
Ropiejące oczko

Od urodzenia mojej córeczce ropieje lewe oczko. Stosowałam jedne krople następnie kolejne Biodacynę (przez tydzień). Oprócz tego przemywałam oczko wodą przegotowaną, rumiankiem i roztworem soli fizjologicznej. Pediatra przepisała mi jeszcze Borasol do przemywania, ale w ulotce jest napisane, żeby nie stosować go u niemowląt i do oczka - więc go nie używałam, a może jednak powinnam? Pomimo tego, że widać po Biodacynie znaczną poprawę, córeczka ma jeszcze trochę zaropiałe oczko. nie wiem co robić, czy udać się do okulisty, czy może to oczko będzie jej tak zachodziło ropką, a z wiekiem przejdzie samo. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Sylwia

U wielu noworodków kanaliki łzowe są zatkane, stąd też wynikają tego typu problemy. Potem stopniowo odblokowują się i w wieku 18 miesięcy funkcjonują normalnie. U dzieci, które mają zatkane kanaliki łzowe, częściej dochodzi do zakażenia bakteryjnego. Tego, czy pani powinna używać Borasol, to ja nie wiem, skoro w ulotce widnieje zakaz stosowania u niemowląt. Napiszę tak, gdyby zalecił to okulista, to już pewniej bym się czuła, ale tak to raczej nie. Proszę przemywać solą fizjologiczną i obserwować, czy ilość wydzieliny się zmniejsza, jeśli nie, to ponownie udać się do lekarza (nawet pediatry z ulotką i może pani powiedzieć, że ma pani co do Borasolu obawy, czy nie ma innemu leku).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/9 lat temu
My mieliśmy podobny problem w prawym oczku naszej córeczki. Od pediatry dostaliśmy receptę na kropelki antybiotykowe Tobrex (w posiewie z oczka wyhodowano bakterie). Po tygodniu stosowania oczko bez zmian, nawet wydawało nam się, że jest gorzej niż jeszcze parę dni temu. W tym czasie przemywaliśmy też solą fizjologiczną. Potem olaliśmy kropelki i zaczęliśmy przemywać mocną czarną herbatą (esencją). Rumiankiem nie, bo podobno może uczulać. Masowaliśmy też kilka razy dziennie kanalik łzowy (w kierunku od podstawy noska do kącika oczka). Po trzech dniach takich zabiegów oczko zrobiło się czyściutkie :)
/9 lat temu
Mój synek ma ten sam problem od urodzenia teraz ma sześć miesięcy i problem nie ustępuje była sól i krople jednak bez rezultatów okulista zalecił również masowanie oczka aby udrożnić kanaliki łzowe lecz bardzo trudno wykonywać tą czynność u tak małego i ruchliwego dziecka Pozdrawiam
/9 lat temu
moj syn tez mial ten problem i polozna zalecila mi abym uzywala mleka z piersi do przemywanaia jesli karmisz piersia goroco polecam juz po 2 dniach ropka zniknela .
POKAŻ KOMENTARZE (1)