Przepuklina pachwinowa a zatrzymanie miesiączki

Mam 19 lat. Od dłuższego czasu miałam regularne miesiączki, w tym miesiącu stało się inaczej. Okres spóźnia mi się około 2 tygodni.
/ 27.04.2008 20:09

Przepuklina pachwinowa a zatrzymanie miesiączki

Mam 19 lat. Od dłuższego czasu miałam regularne miesiączki, w tym miesiącu stało się inaczej. Okres spóźnia mi się około 2 tygodni. Robiłam test ciążowy ale wynik wyszedł negatywny, Umówiłam się też na wizytę u lekarza ale termin mam dopiero za 1,5 tygodnia. Nie wiem co powinnam teraz zrobić. Czy zachowywać się normalnie czy powinnam bardziej uważać na wszystko tak jakbym była w ciąży ( np. unikać alkoholu) bo przecież pewności nie mam czy to ciąża czy nie. Od dłuższego czasu również mam podejrzenia przepukliny pachwinowej czy to może mieć z tym jakiś związek?

Jagoda

Jeśli podejrzewa pani ciążę to warto zachowywać się tak jakby miała pani pewność tej ciąży. Proszę przyjmować kwas foliowy (jeśli nie jest pani w ciąży on pani nie zaszkodzi), nie pić alkoholu, nie przyjmować żadnych leków (jeśli pani nie musi ich zażywać). Proszę powtórzyć domowy test ciążowy- być może pierwszy był wykonany zbyt wcześnie, stąd wynik negatywny. Oczywiście proszę udać się na wizytę w ustalonym terminie. Myślę, że przepuklina pachwinowa nie powoduje zatrzymania miesiączki. Co do obecności przepukliny pachwinowej należy skonsultować się z chirurgiem i podjąć ewentualne leczenie według zaleceń lekarskich (leczenie operacyjne).
 

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)