POLECAMY

Pozytywne wyniki testu a miesiączka

Mój okres spóźniał się. Zrobiłam już 3 testy ciążowe wszystkie wyszły pozytywnie a teraz od 2 dni mam normalne krwawienie jak podczas miesiączki.
Pozytywne  wyniki testu a miesiączka

Mój okres spóźniał się. Zrobiłam już 3 testy ciążowe wszystkie wyszły pozytywnie a teraz od 2 dni mam normalne krwawienie jak podczas miesiączki. Czy to oznacza, że nie jestem w ciąży?
osoba
Cokolwiek to oznacza powinna pani jak najszybciej skontaktować się z ginekologiem!! Czasami zdarza się fałszywie pozytywny wynik testu ciążowego (przyjmowanie leków zawierających Hcg, leków w zakażeniu układu moczowego oraz przeciwdepresyjnych), ale jeśli trzy testy dały wynik pozytywny należy najpierw brać pod uwagę ciążę. A "miesiączkę"  traktować jako podejrzenie krwawienia w ciąży.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Witam mam taki problem: staramy się z mężem o drugiego dzidziusia i ostatnią miesiączkę miałam 23.04 .2010 trwała ona 5 dni nie wiem czy mam regularne cykle, pierwszy test zrobiłam 25.05.2010 i wyszła mi blada kreseczka na tym polu T po 3 dniach powtórzyłam i znowu to samo a okresu nie dostawałam więc umówiłam się na wizytę do lekarza gin... to był 01.06.2010 i ten powiedział że jeszcze nic nie widzi i że nie potwierdza ale i nie zaprzecza że mogę byc w ciąży i miałam umówic się na wizyte za tydzień jeżeli oczywiście nie dostane okresu, ale dostałam go w dniu 02.06.2010 wydaje mi się że jest bardziej skąpy niż poprzednie i nie wiem już co mam robic....Czy powinnam zrobic jeszcze jeden test po tej miesiącce czy co pomocyyyyyyyyyyyy!
/8 lat temu
Ja mam podobny problem! 25 stycznia miałam dostać miesiączkę jednak tak się nie stało. Podejrzewając, że mogę być w ciąży 1 lutego zrobiłam test i od razu pojawiły się dwie kreseczki wówczas umówiłam się na wizytę do ginekologa na 9 lutego. Wszystko były by dobrze tylko 5 lutego dostałam normalną miesiączkę. Podczas wizyty u lekarza również uzyskałam informację że nie jestem w ciąży (zaczęłam podejrzewać że w między czasie doszło do poronienia). 10 lutego robiłam test B-HCG i wynik wynosi 96,46, jednak wynik muszę powtórzyć! Niecierpliwie czekam co się okaże bo w sumie sama nie wiem co myśleć! Pozdrawiam