Po badaniu cytologicznym

W zeszłym miesiącu miałam robioną cytologię a w miesiącu teraźniejszym nie dostałam miesiączki. Owszem staramy się z partnerem o dziecko już ponad rok.
/ 02.04.2012 12:49

Po badaniu cytologicznym

W zeszłym miesiącu miałam robioną cytologię a w miesiącu teraźniejszym nie dostałam miesiączki. Owszem staramy się z partnerem o dziecko już ponad rok. Obawiam się robić test ciążowy bo czekamy wspólnie na potomka. Martwi mnie to, że test wyjdzie negatywnie. Jestem już na tą jedną kreskę chyba uczulona. Czy po badaniu cytologii może spóźnić się miesiączka. Proszę o małe wytłumaczenie lekarz powiedział, że mogę ewentualnie plamić i nic więcej.

Czarna

Lekarz powiedział tylko tyle, bowiem po pobraniu materiału do badania cytologicznego może wystąpić tylko niewielkie plamienie. Nie spodziewamy się żadnych powikłań po wykonywaniu cytologii. Dlatego też brak miesiączki nie ma związku z wykonywanym badaniem. Rozumiem obawy przed wykonywaniem testu skoro stale pojawia się jedna kreska. Niestety jeśli brak miesiączki nadal się utrzymuje nie pozostaje nic innego jak wykonać domowy test ciążowy z próbki porannego moczu.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja poleca

REKLAMA