Plamienie u kobiet karmiących

Jestem po porodzie piąty miesiąc. Pierwszą miesiączkę dostałam trzy miesiące po porodzie (28.03.) Drugą (24.04). Przed ciążą moje cykle były regularne co 28 dni. Więc trzecią miesiączkę powinnam dostać 22.05-i nic.
/ 27.05.2011 10:51

Plamienie u kobiet karmiących

Jestem po porodzie piąty miesiąc. Pierwszą miesiączkę dostałam trzy miesiące po porodzie (28.03.) Drugą (24.04). Przed ciążą moje cykle były regularne co 28 dni. Więc trzecią miesiączkę powinnam dostać 22.05-i nic. Dodam, że moje dziecko karmione jest piersią na
żądanie. Czy mogłam zajść w ciążę? Współżyłam z prezerwatywą więc teoretycznie ciążę mogę wykluczyć.(Choć nigdy nic nie wiadomo) Martwi mnie to bardzo, po drugiej miesiączce a dokładnie około 2 tygodni po, plamiłam przez 3 dni. Po stosunku też około 2 dni. Jestem mamą trójki dzieci więc następnej ciąży nie planuję. A po dwóch pierwszych ciążach nie pamiętam jak to było z miesiączkami. W trzecią ciążę zaszłam jak moje drugie dziecko miało 7-lat. Więc trochę czasu upłynęło.

Monia

Generalnie miesiączka u kobiet karmiących tylko piersią  powraca po zaprzestaniu karmienia lub wprowadzaniu pokarmów stałych do jadłospisu dziecka. Jednak w praktyce zdarza się, że miesiączka powraca wcześniej.Miesiączka u kobiet karmiących może być nieregularna. Niepłodność laktacyjna u pani nie występuje bowiem już wystąpiła u pani miesiączka zatem może pani zajść w ciążę. Plamienia u kobiet karmiących wyłącznie piersią mogą świadczyć o dniach płodnych. Teoretycznie może pani wykluczyć ciążę-jeśli zastosowano antykoncepcję. Jeśli sprawa panią niepokoi proszę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie