Płacz

Mam 7-tygodniową Córeczkę, która strasznie płacze w nocy.
/ 09.02.2009 22:48
Płacz

Mam 7-tygodniową córeczkę, która strasznie płacze w nocy. Nie chce jeść z butelki (ml. bebiko1). Piersią nie karmię, ponieważ miałam cesarkę i mleko utrzymało mi się miesiąc. Czasem się napina, ale co dziwne brzuszek ma miękki. Nie wiem co robić, znajomi mówią, że może nie dojada, faktycznie ssie mocno smoczka, ale czy to oznaka głodu? Doradzają mi kaszkę, ale ona malusia.

 


Małgorzata St-d.


Pominę temat tego, że cięcie cesarskie nie jest przeszkodą do karmienia piersią. To nie z tej przyczyny pokarm był tylko przez miesiąc tylko związane to było z nieprawidłową techniką karmienia lub przyzwyczajeniem dziecka do smoczka (i trzeba więcej cierpliwości do przestawienia się na pierś). Ale koniec tego tematu, to tylko porada na przyszłość). Co do płaczu – to może być oznaka różnych potrzeb np. potrzeba bliskości (possanie cycusia, przytulanie), głód, mokra pieluszka, gdy jest zbyt ciepło lub zimno w pokoju, dziecko jest przestraszone np. przez głośne dźwięki itp.
Schemat sztucznego karmienia :
1 miesiąc (wiek dziecka) - 7 * 90-110 ml mleko początkowe
2-3 miesiące – 6 * 110-130 mleko początkowe
4 miesiąc - 6 * 150 mleko początkowe
1 * 30-60 ml sok z owoców lub 50 g skrobanego jabłka
5 miesiąc - 5 * 180 ml
To znaczy:
4 * mleko następne
60 ml soku z owoców lub 100 g skrobanego jabłka
1 * papka jarzynowa
6 miesiąc - 5 * 180 ml
To znaczy:
4 * mieszanka mleczna
1 * zupa (papka jarzynowa+ 10 g gotowanego mięsa)
140 g przecieru owocowego
Pokarmów stałych nie należy wprowadzać przed zakończeniem 4-tego miesiąca życia, ponieważ przewód pokarmowy u malucha nie jest jeszcze dojrzały. Na początek dobrym pokarmem jest kaszka ryżowa, która nie zawiera glutenu i nie wywoła żadnej niepożądanej reakcji.

Nic nie napisała pani, ile dziecko zjada. Gdyby było tak, że dużo mniej niż powinno, proszę karmienie podzielić na raty np. x ml teraz a za godzinę kolejne x ml.

 

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna