Pierwszy raz i obawa przed ciążą

Piszę, ponieważ jestem zaniepokojona swoim pierwszym razem. Otóż, 5 dni temu (26 czerwca) uprawiałam seks z chłopakiem. Miałam wtedy dni płodne i był to mój 12 dzień cyklu.
/ 04.07.2011 10:06

Pierwszy raz i obawa przed ciążą

Piszę, ponieważ jestem zaniepokojona swoim pierwszym razem. Otóż, 5 dni temu (26 czerwca) uprawiałam seks z chłopakiem. Miałam wtedy dni płodne i był to mój 12 dzień cyklu. Cykl trwa u mnie przeciętnie od 23-25 dni. Ostatni okres miałam 15 czerwca. Podczas seksu zabezpieczaliśmy się. Chcieliśmy, żeby nie doszło do wytrysku, ale chłopak nie "wyhamował" i
minimalnie spuścił się w środku. Prezerwatywa prawdopodobnie nie pękła, ale nie jestem pewna. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że mogłabym być w ciąży?

Monika

Biorąc pod uwagę cykl 25dniowy w dniu , w którym doszło do współżycia byłaby owulacja. Oczywiście jeśli nie wystąpiły czynniki, które mogą wprowadzać „przesunięcia” (np. stres, przemęczenie, zmiana klimatu itp.). Nie stosując antykoncepcji w czasie dni płodnych jest duże prawdopodobieństwo poczęcia- ale zastosowano prezerwatywę. Jeśli nie uległa uszkodzeniu to skąd obawy?

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja poleca

REKLAMA