POLECAMY

Opuchnięta i twarda pierś niemowlęcia

Właśnie zauważyłam, że mój 2-miesięczny synek ma spuchniętą jedną pierś i mocno zaczerwienioną, a w dotyku jest bardzo twarda. Można to porównać do kobiecego zastoju mleka przy czym dodatkowo jest mocne zaczerwienienie.
Opuchnięta i twarda pierś niemowlęcia

Właśnie zauważyłam, że mój 2-miesięczny synek ma spuchniętą jedną pierś i mocno zaczerwienioną, a w dotyku jest bardzo twarda. Można to porównać do kobiecego zastoju mleka przy czym dodatkowo jest mocne zaczerwienienie. Mąż panikuje i chce jechać na pogotowie, ale jestem myśli, że to raczej nic takiego. Dziecko nie reaguje na dotyk tego miejsca płaczem ani niczym co by wskazywało na ból. Czy Pani wie co to może być? I czy powinnam pójść do lekarza?

Jusmarkl
Zdarza się, że u noworodka (tzn. maluszka do 28 dnia życia) występuje zgrubienie na piersi – jest to wynikiem przechodzenia maminych hormonów przez łożysko do maluszka i działania ich na gruczoły piersiowe dziecka - nie jest to nic groźnego. Jeśli jednak utrzymuje się zaczerwienienie i obrzęk, wskazana jest wizyta u pediatry. Być może obrzęk u pani synka występował już wcześniej, ale go pani nie zauważyła.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 lata temu
Mam pytanie moja corka sandra od urodzenia , a ma dzis juz 8 miesiecy ma twarde oba sutki co robic jaka jest przyczyna tego czy to cos zlego prosze o dopowiedz
/8 lat temu
Mam dowas pytanie nie wiem co to jest ale bardzo sie denerwujw co to moze Byc:* Moja Curka Sandra ma obuchniata Pies:(I twarda ????/Co to jest?????
/9 lat temu
mam pytanie zwiazane z twarda i opuchnieta piersia u noworodka. Czy to schodzi samo i jak dlugo to trwa? Bardzo mnie to nie pokoi nie wiem co mam robic. Prosze o szybka odpowiedz!!!!
POKAŻ KOMENTARZE (1)