POLECAMY

Obolałe sutki, piekące brodawki

Od 3 tygodni walczę ze sobą, z córeczką, ze swoimi piersiami. Staram się karmić małą na życzenie, ale każde przystawienie małej do piersi to udręka, męka....
Obolałe sutki, piekące brodawki

Od 3 tygodni walczę ze sobą, z córeczką, ze swoimi piersiami. Staram się karmić małą na życzenie, ale każde przystawienie małej do piersi to udręka, męka... Brodawki bolą, pieką tak, że chce mi się wyć. Smaruję sutki maściami, przykładam liście kapusty, lód, próbowałam już wszystkiego. Położna, pediatra twierdzą, że technikę przystawiania do piersi już opanowałyśmy z córcią. Dlaczego więc brodawki wciąż się nie hartują? Mam ochotę zrezygnować i karmić małą z butelki. Czy te dolegliwości w końcu ustąpią? Jak długo jeszcze będę się męczyć? To cierpienie całkowicie zaczyna mi przysłaniać piękno macierzyństwa...

Inka
Proszę zastanowić się nad tym czy naprawdę zależy pani na karmieniu piersią??? W tym przypadku sytuacja zależy od tej bardzo szczerej odpowiedzi. Jeśli odpowiedź brzmi nie - to choćby cały świat stanął na głowie pani zakończy karmienie, natomiast jeśli odpowiedź brzmi tak - to się uda przetrwać trudne chwile. Nie chcę podważać autorytetów, ale jeśli tak jest jak pani opisała, to pierwsze co należy skorygować błędy w technice karmienia piersią. Córeczka źle chwyta pierś. Istnieją różne ćwiczenia dzięki, którym dziecko prawidłowo chwyta pierś.

Ćwiczenie szerokiego otwierania buzi
Umytym palcem wskazującym należy masować wargi dziecka i mówić do maluszka „otwórz buzię”. Gdy dziecko otworzy szeroko swoje usta należy wsunąć do jego ust palec opuszką do góry. Jeśli noworodek nie otwiera ust, ćwiczenie należy powtórzyć.

Ćwiczenia przy piersi
Gdy dziecko nauczy się szeroko otwierać usta, palec zostaje zastąpiony brodawką.

Każde uchwycenie piersi za samą brodawkę musi być ukarane przerwaniem karmienia. Następnie należy ponowić próbę. Jeśli dziecko cmoka, ma wciągnięte wargi należy palcem wskazującym obniżyć bródkę dziecka, a następnie mocniej wtulić je w pierś.
Proszę przeczytać:
http://www.wedwoje.pl/problemy;z;karmieniem;piersia,artykul,9044.html

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 lat temu
mam okropny problem...Kochałam się ze swoim chłopakiem w listopadzie on wyjechał na dwa tygodnie do pracy w niemczech.. Po powrocie jego miałam dostać okres ale go nie dostałam jest już 10 grudzień a ja nie mam nadal okresu pomimo tego że mam nie regularne...Nie mam okresu przez miesiąc i 10 dni. Ale nieciekawi mnie to że mam duży apetyt..potrafie spać 14h... w dzień i w nocy. Mam zmiene humorki tzn raz mam napływ energi, śmiechawke ,dobry nastrój a po drugie denerwuje się nawet jak jedna osoba powie jedno słowo które mi nie odpowiada wybucham i krzycze na tą osobe... Niewiem co się dzieje ponieważ nigdy tak nie miałam nawet jak okres się spóźniał. strasznie boli mnie brzuch w nasadzie dolnej i górnej.W nasadzie dolnej mój brzuch sie zaokrągla i zaczyna być twardy czy to Ciąża???? Błagam was pomożecie MI...!!!!????
/9 lat temu
jesli masz nieregularny okres to powinnas sobie zrobic test lub badanie z krwi w kierunku ciazy ale jak chcesz wiedziec moje zdanie to jestes w ciazy ;)