POLECAMY

Niemowlę nie przybiera na wadze

Niemowlę czteromiesięczne karmione sztucznie, przyjmuje 6 razy dziennie mleko około 100 ml, potem jest już płacz i wypychanie smoczka. Od dwóch tygodni nie przybiera na wadze i ma skazę białkową. 4 razy miało zmieniane mleko. Dziecko jest bardzo ruchliwe, spokojnie śpi, jest pogodne. Proszę o radę.
Niemowlę nie przybiera na wadze

Niemowlę czteromiesięczne karmione sztucznie, przyjmuje 6 razy dziennie mleko około 100 ml, potem jest już płacz i wypychanie smoczka. Od dwóch tygodni nie przybiera na wadze i ma skazę białkową. 4 razy miało zmieniane mleko. Dziecko jest bardzo ruchliwe, spokojnie śpi, jest
pogodne. Proszę o radę.


Basia63

Według schematu żywienia dziecka - czteromiesięczny niemowlak powinien zjadać:
6* 150 ml mleko początkowe
1* 30-60 ml sok z owoców lub 50 g skrobanego jabłka

pięciomiesięczny niemowlak:
5*180 ml (4* mleko następne)
1* 60 ml soku lub 100 g skrobanego jabłka
1* papka jarzynowa

Oczywiście to tylko sztywne schematy. Po zachowaniu dziecka nie wygląda na to, żeby było chore. Być może brak przyrostu masy ciała spowodowany jest częstą zmianą mleka? Dziecko też musi się przyzwyczaić do „nowego” smaku. Proszę spróbować podawać mleko dziecku na raty np. najpierw 90 ml a za jakąś godzinkę spróbować podać np. 60 ml. Podobnie jak przy karmieniu piersią niektóre dzieci lubią „dojeść” po pewnym czasie. Gdyby jednak brak przyrostu wagi utrzymywał się lub nastąpił spadek masy ciała, proszę udać się do pediatry.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
Moja 7 tygodniowa coreczka obecnie wazy 4020kg jej masa urodzeniowa to 2700.Czy dobrze przybiera na wadze?